fbpx   .  

Boston Eşcinseller Korosuna Rahat Yok!

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin Boston Gay Men’s Chorus (Boston Eşcinsel Erkek Korosu) konserini ‘nefret medyası‘nın baskılarına dayanamayıp iptal etmesinin ardından bu kez de gruba kapılarını açan Boğaziçi Üniversitesi hedef alındı.

Homofobik haberleri ve nefret diliyle bilinen Vahdet, Yeni Akit, Yeni Şafak gibi gazetelerin hedef göstermesinin ardından Zorlu grubun konserini iptal etmişti. Bunun üzerine konserin LGBTİ Onur Haftası kapsamında 27 Haziran günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleştireceği açıklanmıştı.

Ancak Zorlu’dan sonra bu kez de Boğaziçi Üniversitesi hedef alındı, hem de başka bir üniversite rektörü tarafından.

 

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü İhsan Karaman, Twitter hesabından “Militan eşcinsellerin saldırısı sürüyor: Zorlu olmadı, Boğaziçi! Hem de Ramazan’da, hem de bir üniversitede!” ifadelerini kullanarak eşcinselleri ve koroyu Ramazan ayı için bir tehdit olarak gösterdi.

Karaman Twitter hesabından ‘büyük önem verdiği‘ konserle ilgili şu yorumları yaptı:mikaraman

 

Yeni Akit ve benzeri medya siteleri de benzer haberler yaparak Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nu ve Boğaziçi Üniversitesi’ni hedef göstermeye devam etti.

11206772_710914255702857_3642824735902873688_oBoston Eşcinsel Erkek Korosu’nun, LGBTİ Onur Yürüyüşü’nden bir gün önce 27 Haziran’da Zorlu PSM’de bir konser vereceği duyurulmuş ve biletler satışa sunulmuştu.

Ancak hükümete yakınlığıyla bilinen gazetelerde ‘Sapıklık kol geziyor’, ‘Eşcinselliği yayma misyonlu orkestra Türkiye’ye geliyor’ başlıklı haberler yapılması üzerine Zorlu PSM, konseri sessiz sedasız iptal etmişti.

Hükümete yakın gazeteler, iptal kararının Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nafiz Zorlu’dan geldiğini öne sürmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.