Boston Gey Erkekler Korosu Türkiye’de

Digiqole ad

1982’de 175 kişi ile sosyal bir konuya dikkat çekmek için kurulmuş olan Boston Gay Men’s Chorus (BGMC) ilk kez 27 Haziran’da ve sadece 1 gösteri için Türkiye’ye geliyor.

Farklı cinsel yönelimlere karşı oluşan önyargıları müzik sayesinde yerle bir eden, Amerika’nın en başarılı korolarından Boston Gay Men’s Chorus 27 Haziran tarihinde ilk kez Türkiye’de konser verecek.

Kuruluşundan beridir, toplum temelinde yardım projeleri sayesinde dikkatleri üzerine toplamayı başaran koro, Boston şehrinin en iyi koroları arasında yerini almış durumda. Her sene 10.000’den fazla kişi tarafından canlı olarak dinlenen, internet ve televizyon kayıtları sayesinde de on binlerce kişiye ulaşan grup, çalışmalarına Reuben M. Reynolds III‘ün müzik direktörlüğü ile devam ediyor. Dünya’nın en önemli şehirlerinde konserler veren koro gittiği her ülkeden olumlu eleştiriler de almaya devam ediyor.

Toplumsal konularda bilinç oluşturmayı kendisine hedef edinen BGMC, sahnede herkesi içine katan eğlenceli bir gösteri teklifinde bulunuyor. Hareketli ve renkli gösterilerine çoğu zaman seyircileri de dahil ederek unutulmaz anlara sebep olurken, zaman zaman da oldukça duygusal anlar yaşatıyor.

Farklı cinsel yönelimler üzerindeki algıların, klasik müzikten popüler müziğe geniş bir yelpazede, hep beraber şarkılar söylenerek pozitif ve olumlu yönde değişmesine yardımcı olacağına inanan topluluk, aynı zamanda konserlerinden toplanan gelirleri çeşitli derneklere de bağış olarak dağıtıyor.

BGMC konser verdiği şehirlerde HIV tedavisi gören bazı kişileri de konserlerine davet ederek insanlara yalnız olmadıklarını hissettirmeyi ve motivasyon desteği vermeyi de kendine görev edinmiş bir topluluk.

Her geçen gün yeni destekçiler ve katılımcılarla büyümeye devam eden BGMC, değişime ilham vermek, topluluklar oluşturmak ve farklılıkları kutlamak için müzikal deneyimler yaratmakta ve sanat ile farklılıkların aşılabileceğine inanıyor.

Sosyal medya platformlarında da çok sayıda takipçisi olan grup, 27 Haziran saat 20:00’de Zorlu PSM’de bu defa Türk hayranlarıyla bir araya gelerek unutulmaz anlara imza atacaktır.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin