Brezilyalı Kürekçi, Eşcinsel Atletler İçin Instagram’da Kampanya Başlattı

 Brezilyalı Kürekçi, Eşcinsel Atletler İçin Instagram’da Kampanya Başlattı
Digiqole ad

Brussel Times’a göre Simon Haerinck, “aynı spor, farklı cinsel yönelim,” mesajını yaymaya çalışan Ghentli bir kürekçi. Haerinck bu mesajı yayma işini diğer kürekçi arkadaşları Niels Raoul Boone, Ruben Claeys ve Henri Steyaert’ın yardımını alarak yapıyor. Dörtlü, çıplak göğüslerine “same sport different sexuality (aynı spor, farklı cinsel yönelim)” kelimelerini yazarak kendilerinin fotoğrafını çekti. Haerinck’in açıklamasına göre amaçları, sporda bulunan eşcinsellikle ilgili tabuları yıkmak.

Haerinck Instagram’da yaptığı bir açıklamada “Bugün sporda hala tabu olan homofobi hakkında farkındalığı arttırmak için adım attığımız ‘aynı spor, farklı cinsel yönelim’ kampanyamızın ilk kısmını başlatıyoruz,” dedi.

“Hiç kimse, takım arkadaşlarının tepkisinden korktuğu için cinsel yönelimini gizlememelidir. Hiç kimse bu sebeple spor yapmaktan çekinmemeli ve korkmamalıdır. Spor herkes içindir, öyleyse birlikte herkesin kabul edildiği bir zemin oluşturalım,” diye ekledi.

Haerinck ayrıca heteroseksüel sporcu arkadaşlarını da kampanyaya destek olmaları için teşvik etti. Arkadaşlarından, LGBT takım arkadaşlarıyla fotoğraf çektirmelerini ve #samesportdifferentsexuality hashtagini kullanarak bu fotoğrafları paylaşmalarını istedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

45 Paylaşımlar
Paylaş45
Tweetle
Paylaş
Pin