Brokeback Mountain’ın Yazarı ‘Neredeyse’ Hangi Aktörlerin Filmde Rol Alacağını Açıkladı!

 Brokeback Mountain’ın Yazarı ‘Neredeyse’ Hangi Aktörlerin Filmde Rol Alacağını Açıkladı!
Digiqole ad

Ekranda, Ang Lee’nin 2005 yapımı Brokeback Mountain’daki Heath Ledger ve Jake Gyllenhaal ikilisinden daha iyi bir çift bulmak zor, ancak sevilen romantik dramada, rolleri geri çeviren başka Hollywood aktörleri oynasaydı çok farklı bir şey ortaya çıkabilirdi.

Ledger ve Gyllenhaal, sevgililer Ennis Del Mar ve Jack Twist’i canlandırmalarıyla büyük övgülere layık görülmüşlerdi ancak senarist Diana Ossana’ya göre bir LGBT aşk filminde baş rol oynama riskini alacak birilerini bulmak o kadar da kolay olmamıştı.

Filmin özel bir gösterimi için Santa Monica’da bulunan Ossana, öne çıkan genç aktörlerin filmde görünme fikriyle oynadıklarını ama kimsenin kendini adamadığını itiraf etti.

Brokeback Mountain’ı Anni Proulx’un 1997’de yazdığı aynı isimli kısa hikayeden sinemaya uyarlayan Ossana, filmin başrolleri için bir ara Matt Damon ve Joaquin Phoenix’le beraber Mark Wahlberg’in de düşünüldüğünü söyledi.

Matt Damon

“Yönetmeleri için filmi Edward Norton’a Joel Schumacher’e ve daha bir sürü insana götürdük. Hepsi çok sevdiklerini ama kendilerini adamayacaklarını söylediler. Neden kabul etmediklerine dair gerçek bir bahane sunmadılar. Sanırım çok zor buldular.”

Mark Wahlberg

Ossana, Ennis rolü için Heath Ledger’ın stüdyo tarafından yeterince maço bulunmadığı için isminin üstünün çizildiğini söyledi. Ancak sonradan altı ay için imza atmış ‘başka bir aktörün’ geri çekilmesi üzerine Ossana tekrar Ledger’a gitti ve Ledger, o dönem kız arkadaşı olan aktris Naomi Watts’ın tavsiyesi üzerine rolü kabul etti.

“Heath senaryoyu Avustralya’ya dönerken okudu. Naomi’nin de okuduğunu ve yatakta aşağı yukarı zıplayarak hem kariyeri hem de dünya için rolü almasını istediğini söyledi. Bana setteyken ‘Hayatımda okuduğum en güzel senaryo ve Ang’le (filmin yönetmeni) bu filmde birlikte çalışmak için dünyanın yarısını kürekle geçerim.’ dedi. Ona gitmek bir savaştı ama gerçekten değdi.”

Peki Ledger’ın yerine geçecek olan aktör kimdi? Onun kimliğinin açıklanması için biraz daha beklememiz gerekecek.

“Belki bir gün bunun hakkında bir kitap yazarım: Kim kendini adadı kim geri çekildi?”

 

 

Öneriler

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin