fbpx   .  

Gus Kenworthy ve Adam Rippon Yanyana!

Pyeongchang 2018, ABD’li ilk açıkça eşcinsel olan erkek atlet Adam Rippon’u görmesiyle tarih kitaplarına çoktan geçti, ancak artistik patinajcı ve kendisi gibi açıkça eşcinsel olan takım arkadaşı Gus Kenworthy arasındaki samimi ve ilham verici arkadaşlık, oyunların en önemli olaylarından birisiydi.

 

İkili Güney Kore’de LGBT topluluğunu temsil etmenin verdiği gururu ve arkadaşlıklarının nasıl başladığını OUT dergisine verdikleri bir röportajda anlattılar. Gus:

 

“Pyeongchang’de olmak, o büyük stadyumun içine kendim ve açıkça eşcinsel bir erkek olarak girmek ve bunu Adam’ın yanında yapmak hayatımın en büyük ve en güzel anıydı. Onu orada bulmak önemliydi çünkü aynı hikayeye sahip olduğumuzu düşünüyordum ve o anı onunla paylaşmak istedim. Benim için tüm organizasyonun en önemli noktasıydı.”

2014’te Sochi Oyunları’nda eşcinsel olduğunu tüm dünyaya açıklamadan 1 yıl önce gümüş madalya kazanan 26 yaşındaki Gus, ikilinin nasıl tanıştığından ve iki atletin daha en baştan çok iyi anlaştığını da söyledi:

“Kıvılcımlar uçuşuyor gibiydi. Tanıştık, sarıldık, kaldığımız yerlerden şikayet ettik, takımımızdakiler hakkında ve RuPaul’s Drag Race hakkında konuştuk ve bir anda en yakın arkadaşlar olduk.”

Erkek arkadaşı Matt Wilkas’ın, Adam’la arasındaki yakın ilişkiyi kıskanıp kıskanmadığı sorulunca Gus şakayla cevap verdi:

“Matt kim?”

Sonra da ekledi:

“Hayır, Matt de Adam’a bayılıyor.”

Kendi erkek arkadaşıyla geçen hafta ilk defa insanların önüne çıkan Adam devam etti:

“Kore’ye geldiğinde Matt’i gördüğüm için çok heyecanlıydım. Benimle Gus’ın bazı fotoğraflarına yorum yaptıktan sonra ona mesaj attım. Mesaj atayım ki çöp olduğumu düşünmesin diye düşündüm.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.