Dünya Haberler

BTS’nin Suudi Arabistan Konserini İptal Etmemesi Hayranlarını Çıldırttı!

GMag
Yazar: GMag

Suudi Arabistan’da eşcinsellik yasak – ve ölüm ile cezalandırılabiliyor. Bu yıl sadece Nisan ayında, beş erkek sadece eşcinsel oldukları için idam edildi.

Durum buyken Koreli müzik grubu BTS’nin Suudi Arabistan’da gerçekleştirmeyi planladığı konseri, insan haklarına duyarlı hayranları tarafından büyük tepki topluyor.

Grubun “Love Yourself: Speak Yourself (Kendini Sev: Kendini Anlat)” turnesi kapsamında gerçekleştireceği konser, Twitter kullanıcılarının hışmına uğruyor.

“BTS’nin insan haklarını yok sayması karşısında hayal kırıklığı içindeyim. Kadınlara ve gazetecilere nasıl davranıldığı ortadayken…”

“Bu çok kötü bir hamle. Hem Suud kadınlara, hem LGBT hayranlara hem de Yemen’de olanlar düşününce Müslüman hayranlara kocaman bir ‘Siktir’. Bu kendi mesajlarıyla çelişmiyor mu?”

“Orada insan hakları alenen çiğneniyor ve BTS para için bunu görmezden gelecek.”

Bazı hayranlar ise BTS konserinin ülkedeki gergin havayı kıracağına inanıyor.

“Suudi Arabistan neyse ki sonunda yeni nesle ayak uydurmaya ve daha açık olmaya başlıyor.”

Yakın zamanda Suudi Arabistan’da konser planlayan fakat tepki gören bir başka isim Nicki Minaj olmuştu. Minaj, gelen tepkilerin üzerine konserini iptal etme kararı almıştı.

BTS üyelerinden Kim Najoon, gökkuşağı bayrağı ile sergilediği performans ve biseksüel ikonu olması ile biliniyor. Ekip konserden vazgeçmezse, Suudi Arabistan’da neler olacak bekleyip göreceğiz.

2 Yorum

  • Namjoon* birincisi bu ikincisi de, kendisi biseksüel olduğunu açıklamadı ama destek çıktığını biliyoruz.

  • Konser vereceklerş yerler,çıkacakları etkinlikler şirket tarafından hazırlanıyor k-pop müzik endüstirisi diğer müzik endüstirileri gibi değil konseri iptal etmek Bts grubunun elinde olan bir şey değil

Yorum Yaz

16 Paylaşımlar
+1
Paylaş16
Tweetle
Paylaş
Pin