Bu Öğrenci, Trombonu İle Homofobiyi Susturdu!

 Bu Öğrenci, Trombonu İle Homofobiyi Susturdu!
Digiqole ad

Birinin ırkçı ve homofobik söylemlerde bulunduğunu duyduğunuzda ne yapardınız? Tabii ki o kişiyi veya kişileri sustururdunuz. University of South Carolina’da bir öğrenci, homofobik ve ırkçı söylemlerde bulunan, Black Lives Matter hareketi karşıtı birini tam olarak bu yöntemle susturdu.

Trey Hogan, WLTX News 19’a verdiği demeçte,

“Onun sesini bastırmak için kendi sesimi kullanmak istedim, çünkü oldukça saldırgan şeyler söylüyordu, söylediği şeyler çok homofobik ve ırkçıydı. Ben de haliyle katlanamadım.” Dedi.

Protestocular, “Black Lives Matter, ırkçı haydutlardır,” yazılı pankartlar taşıyarak ve megafonlardan sloganlar atarak Devlet Binasının yanındaki kampüse geldi. Birinci sınıf öğrencisi ve okulun müzik grubunun üyesi olan Hogan, bu protestoyu doğru bulmayan diğer öğrencilerin arasına katıldı. Karşılık olarak “Siyahilerin yaşamları değerlidir,” şeklinde sloganlar attılar.

Bir süre sonra Hogan, başkaları tarafından cesaretlendirildi ve trombonunu çalmaya başlayarak ırkçı ve homofobik söylemlerde bulunun protestocuların sesini bastırdı. Ortaya çıkan video, kısa sürede internette viral oldu ve insanlar Hogan’a para veya pizza göndermek istedi. Hogan, para göndermelerini reddetse de pizzaya hazırdı. 

Bu olay, ilk kez yaşanan bir şey değil. Geçen yıl bir dizi sokak sanatçısı, saksafonlarıyla homofobik bir vaizin sesini kesmişti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

21 Paylaşımlar
Paylaş21
Tweetle
Paylaş
Pin