fbpx   .  

Bu Yıl Kuir Kalplerimizi Eriten 9 Öpüşme Sahnesi 

Kuir tarihimizin ve gerçek hayattaki sorunların büyük ve küçük ekranlara yansımasını görmeyi sevsek de, kuir arzu, romantizm ve aşk hikayelerine de kesinlikle yerimiz var.

2023’ün tamamını haklarımızı, ilişkilerimizi ve hatta varlığımızı silmeye çalışan sorunlu güçlere karşı savaşarak geçirdik. Genel olarak konuşursak, çok umutlu, çok romantik veya çok duygusal olmayı göze alamayacağımızı hissettik. Ancak bu, kendimizi keşfetmeye, eğlenmeye ve hatta belki de aşkı bulmaya hakkımız olmadığı anlamına gelmiyor.

Yıl sona ererken ve içimize biraz tatil ruhu serpiştirirken, beyazperde de ve televizyonda kuir kalplerimizi eriten bu 9 öpüşme sahnesini tekrar hatırlayalım istedik. 

 

Bill & Frank – The Last Of Us

Üçüncü bölüm, “Long, Long Time”, The Last of Us birinci sezonda bu canlı aksiyon uyarlamasının ne kadar LGBTİ+ temsili içereceğini fark etmemizi sağlayan ilk andı. Basitçe söylemek gerekirse, Bill (Nick Offerman) ve Frank (Murray Bartlett) arasındaki yürek ısıtan – ve yürek parçalayan bu aşk hikayesi bize televizyon tarihinin en iyi bölümlerinden birini verdi ve kuir hikaye anlatımında gelecek yıllar için büyük bir iz bıraktı.

Ellie & Riley – The Last Of Us

Yapımda Ellie’nin, (Bella Ramsey) yakın arkadaşı olarak gördüğü Riley (Storm Reid) ile ilk öpüşmesini yaşamasından daha sevimli bir şey olamazdı. Ellie ile Riley’nin böylesine tatlı bir anı paylaşmalarını görmekten gerçekten keyif aldık.

Adam & Harry – All of Us Strangers

All of Us Strangers’ın hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden övgü dolu yorumlar almasının bir nedeni var. Adam (Andrew Scott) ve Harry (Paul Mescal) arasındaki kimya, oyuncuların performansları yazar-yönetmen Andrew Haigh’in yardımıyla, bize son birkaç yılda gördüğümüz en hassas ve muhteşem aşk hikayelerinden birini verdi. Ekrandaki bu çiftin, “muhakkak izlenmesi gereken kuir filmler” listesine çoktan girdiği kesin.

Elle & Tao – Heartstopper Sezon 2 

Elle (Yasmin Finney) için Heartstopper’ın birinci sezonunun büyük bir kısmı trans olduğu ve bir okuldan diğerine transfer olması gerektiği gerçeğiyle geçti. Ancak Elle ikinci sezona çok daha özgüvenli ve çok daha fazla istekle girdi… Sonunda bir hamle yapmak ve arkadaşlıklarını gerçek bir ilişkiye dönüştürecek o çizgiyi geçmek için Tao’ya (William Gao) unutulmayacak bir hediye verdi. Heartstopper’ın ikinci sezonunda Elle ve Tao’nun nihayet bir çift haline geldiğini görmek çok güzeldi ve üçüncü sezonda onları nelerin beklediğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Nick & Charlie – Heartstopper Sezon 2 

Charlie (Joe Locke) geçmişte yaşadığı travmayla hâlâ başa çıkmak zorunda olsa da, Heartstopper’ın ikinci sezonu Nick’le (Kit Connor) ilişkisine sadece romantik bir çift olarak değil, birbirlerini kollayan, birbirlerinin sınırlarına saygı duyan ve aşk hikâyeleri için savaşan ortaklar olarak da çok fazla derinlik kattı. Bir reşit olma dizisi olarak, Charlie ve Nick arasındaki samimi sahneler, Heartstopper’ın her yeni bölümü ve sezonunda adım adım, yavaş ve tatlı bir şekilde ilerliyor. Aceleye gerek yok!

Young Jake & Young Silva – Strange Way of Life

Jake (Ethan Hawke) hâlâ çok iyi öpüşebiliyor: tamam. Ancak Strange Way of Life’daki en ikonik öpüşmenin aslında genç Jake (Jason Fernández) ve genç Silva (José Condessa) arasında, bir grup kızla birlikte şarap içmek için bir fıçıda delik açarken ve arkadaşlarını tamamen görmezden gelerek birbirlerini öperken gerçekleştiğini inkar etmek zor. Bu oldukça ıslak öpüşme sahnesinin kalplerimizi erittiğinden oldukça eminiz! 

Hawkins & Tim – Fellow Travelers

Hawkins (Matt Bomer) ve Tim (Jonathan Bailey) arasındaki eşcinsel dinamiği seksi, müstehcen ve daha önce ekranda gördüğümüz her şeyden daha gerçekçiydi. Ancak Fellow Travelers’ı sadece ateşli sahneler, siyasi entrikalar ve her şeyin sona eriş şekliyle hatırlamak doğru olmaz. Bu iki sert mizaçlı gönül erkeği arasında inanılmaz tatlı ve kalpleri eriten tonlarca an vardı ve biz hepsini severek izledik.

PJ & Hazel – Bottoms

Bottoms, PJ (Rachel Sennott) ve Josie’nin (Ayo Edebiri) liselerindeki popüler kızlarla birlikte olmaya çalışmalarını anlatan olukça komik bir yapım. Fakat ikili, aşklarının peşinden gitmek için öyle çılgınca yollara başvuruyorlar ki…kendilerini savunma dersleri verme vaadiyle tamamen kadınlardan oluşan Dövüş Kulübü tarzı bir kulüp kurmaya kadar varıyorlar. Bottoms’ın komik ve dengesiz olmasını çok sevdik ama kalbimizi tamamen eriten asıl öpücük, PJ’in en heyecanlı futbol maçı sahnesinde seyircinin dikkatini dağıtmak için Hazel’ı (Ruby Cruz) öpmesiydi. Eşcinsellerin eşcinselleri sevmesi, işte bütün mesele bu.

Alex & Prince Henry – Red, White & Royal Blue

Casey McQuiston’ın Kırmızı, Beyaz ve Kraliyet Mavisi romanını okuyan hayranlar, canlı aksiyon filmi yayınlanır yayınlanmaz dünyanın Alex (Taylor Zakhar Perez) ve Prens Henry’ye (Nicholas Galitzine) aşık olacağını zaten biliyorlardı. Ve kelimenin tam anlamıyla öyle de oldu! Amerika Birleşik Devletleri’nin İlk Oğlu ve bir İngiliz Prensi arasındaki aşk hikayesi karşı konulmaz bir LGBTİ+ romantik komedi oluşturuyor… ve işte şimdi, Kırmızı, Beyaz ve Kraliyet Mavisi filminin süper hayranları bir devam filmi talep ediyor. Haksız da sayılmazlar değil mi!?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.