fbpx   .  

Bu Yılın İlk Pride Koleksiyonu Adidas’tan

Adidas, sporda kapsayıcılığı ve müttefikliği savunan Pride 2023 koleksiyonunu yayınladı.

Marka, Onur Ayı münasebetiyle bir giysi ve ayakkabı serisi çıkardı ve kampanya için Tom Daley ile işbirliği yaptı.

Adidas Pride koleksiyonu şimdi adidas.com/pride veya adidas.co.uk/pride adreslerinden satın alınabilir.

 

Kampanyanın bir parçası olarak Olimpiyat altın madalyalı sporcu, “herkes için bir alan” olduğunu söylediği spora bir aşk mektubu yazdı.

“Cinsel yönelimleri, cinsiyet kimlikleri, her ne olursa olsun. Her bir sporcu, istediği kişiyi severken ve en önemlisi de olduğu kişiye sadık kalırken sizi sevmekte özgür olmalıdır” diye ekliyor.

 

Daley mektupta şöyle devam ediyor: “Dünyada, insanların belirli seviyelerde ve belirli alanlarda ne yapıp ne yapamayacaklarını söyleyen çok fazla nefret var. Saha ya da havuz, güvenli bir alan, özgürce oyun oynanabilecek bir yer olmalıdır.”

Marka, bir dizi giysi ve ayakkabıdan oluşan koleksiyon için kuir tasarımcı Rich Mnisi ile ortaklık kurdu.

Koleksiyon, Güney Afrikalı tasarımcının gençliğine yazdığı ve “Bırakın Aşk Mirasınız Olsun” dediği bir aşk mektubundan esinlenerek hazırlandı.

Koleksiyon, Adidas Originals, futbol, bisiklet, spor giyim ve yüzme silüetlerini içeren hem yaşam tarzı hem de performans parçalarını kapsıyor.

Bu koleksiyon, markanın popüler Stan Smith ayakkabılarının bağcık çemberlerinde gökkuşağı süslemeleri bulunan yeni Pride sürümünü de içeriyor.

Koleksiyonun canlı renk paleti “Love Unites” ve “Let Love Be Your Legacy” sloganlarıyla eşleştirilerek futbol formaları, bisiklet kıyafetleri ve tişörtler üzerine basıldı. Ayrıca koleksiyonda Mnisi’nin tasarımlarını içeren sırt çantası, şapka ve çorap gibi Pride süslemeli aksesuarlar da bulunuyor.

Kampanya aynı zamanda markanın oyuncu ve aktivist Jari Jones ve uzun süredir ortağı olan Athlete Ally ile bir araya gelmesini sağlıyor.

Kâr amacı gütmeyen kuruluş, sporda homofobi ve transfobiyi sona erdirmeye odaklanıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.