fbpx   .  

Galaksinin Koruyucuları 3 Filmi MCU’ya Yeni Bir LGBTİ+ Karakter Kazandırıyor

Marvel’in Guardians Of The Galaxy Vol. 3 filmi Marvel Sinematik Evrenine yeni bir LGBTİ+ kahraman kazandırdı. 

Spoiler uyarısı!

Yeni filmde, uyumsuzlar grubu Knowhere’deki hayatlarına alışıyor. Ancak, Rocket’ın (Bradley Cooper) sorunlu geçmişi nedeniyle huzurlu varoluşları kısa sürede altüst oluyor.

“Gamora’yı (Zoe Saldana) kaybetmenin acısını hala yaşayan Peter Quill (Chris Pratt), Rocket’in hayatını kurtarmak için ekibini tehlikeli bir görev için etrafında toplamak zorundadır – bu görev başarıyla tamamlanmazsa, büyük olasılıkla bildiğimiz Muhafızların sonunu getirebilir” diye ekliyor sinopsis. 

 

Guardians Of The Galaxy Vol. 3 merakla beklenen vizyona girişinden bu yana, içten hikayesi, komedi dolu anları ve göz kamaştırıcı aksiyonuyla eleştirmenlerden ve MCU hayranlarından büyük beğeni topladı.

Yukarıda bahsedilen övgülere ek olarak film, Marvel Comics’in en güçlü kuir karakterlerinden birini tanıttığı için LGBTİ+ izleyicileri tarafından da övgüyle karşılandı.

Filmin post-credit sahnesinde izleyiciler Rocket, Groot, Kraglin, Warlock, Blurp ve Cosmo the Space Dog’dan oluşan yeni Guardians ekibine ilk kez baktılar. 

Ancak yeni ekibin en büyük tanıtımlarından biri, film boyunca Yüksek Evrimci’nin yarattıklarından biri olarak tanıtılan Phyla-Vell oldu. 

Çizgi romanlarda, bir zamanlar Captain Marvel’ın künyesini taşıyan güçlü karakter açıkça eşcinsel ve Drax the Destroyer’ın kızı Moondragon ile romantik bir ilişki içinde.

Phyla’nın ortaya çıkışı kısa sürse de, sosyal medyadaki hayranlar karakterin MCU’daki geleceği için heyecanlarını şimdiden dile getirdiler.

Bir kişi tweet attı: “Artık MCU’da Cosmo ve Phyla-Vell var, diğer üyelerin de MCU’ya katılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Bir başka hayran ise ateş emojileriyle birlikte “Oouu Phyla-Vell artık MCU’da” diye yazdı.

Phyla-Vell’in yakın zamanda dahil edilmesinin yanı sıra, Marvel Stüdyoları yavaş yavaş LGBTİ+ karakterleri büyük sürümlerine dahil etmeye başladı.

2021’de Tom Hiddleston’ın sevilen Asgardlı hilebazı Loki, biseksüel olduğu doğrulandıktan sonra MCU’nun ilk açık LGBTİ+ kahramanı oldu.

Eternals filmi, Brian Tyree Henry’nin Phastos’u ile ilk açık eşcinsel süper kahramanı tanıttı ve aynı zamanda serinin ilk eşcinsel öpücüğünü kocası Jack (Haaz Sleiman) ile paylaştı.

Kara Panter’de: Wakanda Forever, I May Destroy You filminin yıldızı Michaela Coel açık eşcinsel Dora Milaje üyesi Aneka’yı canlandırdı. Filmde ayrıca karakteri ile Ayo (Florence Kasumba) arasında kısa bir romantik an da yer aldı.

Son olarak, MCU’da yeni Disney+ dizisi Ironheart’ta trans non-binary aktör Zoe Terakes yer alacak. Deadline’a göre, genç yetenek dizide kilit bir rol oynayacak.

MCU’da daha fazla LGBTİ+ karakterin çıkışını görmek için sabırsızlanıyoruz. 

Marvel’in Guardians Of The Galaxy Vol. 3 filmi şu anda dünya çapında sinemalarda gösterimde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.