fbpx   .  

Burçlara Göre En İdeal Seks Pozisyonları

Burçlar yıllardır konuyla en alakasızlarımızın bile kulak misafiri olduğu bir konu. Astrolojiye göre gezegenlerin doğduğumuz andaki konumu, karakterimizi, huyumuzu suyumuzu belirliyor. Peki ya favori seks pozisyonlarımızı? 

Evren gizemler ve güzellikler ile dolu. Burçların karakteristik özelliklerinden yola çıkarak hazırladığımız bu listeyle ideal seks pozisyonunu bulmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Eh, lafı uzatmadan başlayalım!

Koç (21 Mart – 19 Nisan)

 

Koç insanı bir numara olmak ister. En zor koşullardan, herkesin “yapılamaz” diyeceği durumlardan galibiyetle çıkmasıyla bilinir. 

Bu nedenle Koç burçlarına yakıştırdığımız seks pozisyonu “Çarpışan Arabalar”. Bu pozisyonda partnerlerden biri yüzüstü uzanıp bacaklarını birleştirmeli. Diğer partner de tam tersi yönde konumlanmalı ve uygun açıyla penetrasyonu sağlamalı. 

 

Kolay bir pozisyon değil biliyoruz, fakat Koç insanına başka türlüsü de yakışmaz.

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa Zodyak çemberinin en hisli burçlarından biri. Bu burcun mensupları lüksü, rahatı ve güzellikleri sever ve bunun için efor sarfetmekten de çekinmez. 

Bu nedenle Boğa burçlarına hem rahat olabilecekleri hem de efor gerektiren bir seks pozisyonu öneriyoruz. Bu pozisyonda bir partner sırt üstü uzanıp bacaklarını birleştirmeli ve havaya kaldırmalı. Diğer partner de uygun şekilde penetre etmeli. 

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

İkizler, dikkati çabuk dağılan ve kafasını meşgul etmesi gereken bir burç. 

İkizler burcu mensuplarına seks esnasında tüm zihinleriyle odaklanabilecekleri, “Bacak Omuza” pozisyonunu öneriyoruz. Adından da anlaşılabileceği gibi, bu pozisyondan bir partner diğerinin bacaklarını omzuna alarak gidebildiği kadar derine gitmeli. 

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç burcundakiler duygusallıkları ve çabuk bağlanan yapıları ile tanınır. Bu nedenle kendilerine diğerlerine nazaran biraz daha duygusal bir pozisyon olan “Kaşık” pozisyonunu öneriyoruz. 

Bu pozisyonda iki partner de yan yatmalı ve biri diğerine sırtını vermeli. 

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Özgüvenli, cesur ve ilgiyi sever… Aslan burcu, şımartılmaktan asla bıkmaz ve kendisini gösterebileceği fırsatları kaçırmaz. 

Eh, durum böyle olunca “Reverse Cowgirl” Aslan burçları için biçilmiş kaftan. 

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Sıkı çalışma ve karşılığını alma deyince akla gelen belki de ilk burç Başak’tır. Bu burcun üyeleri, genelde detaylara ve verimliliğe önem verir. 

Hem partnerini görebileceği, hem de vücudunu rahat bir şekilde kullanabileceği “Cowgirl” Başak burçlarına naçizane önerimiz.

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi, devamlı denge ve uyum arayışında olan bir hava burcudur.

Bu nedenle “Misyoner”, iki tarafa da eşit miktarda hareket özgürlüğü sağladığı için Terazi burçlarının diğer pozisyonlara kıyasla daha fazla hoşuna gidecektir.  

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrep burcundaki kişiler, cesur ve gücü seven bir kimliğe sahiptir. Dolayısıyla ayaktaki pozisyonlar onlar için idealdir! 

Partneri duvara dayamak, “Ayakta Doggy” veya ayaktayken oral seks… Zevkin doruklarına çıkmak için uzanıyor olmanız şart değil!

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Cömert ve idealist. Yay burcundakiler yeniliklerden ve maceralardan asla kaçmaz. 

Özellikle oral seksin hem vereni hem de alanı olmak, cömert yanlarını tatmin ederken değer gördüklerini hatırlatır. Bu yüzdendir ki 69 Yay burçları için harika bir pozisyondur. Hem eğlenceli, hem karşılıklı hem de sıra dışı!

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak, tüm burçların arasında gelenekselliğe en yakın olan burçtur. Haliyle geleneksel kabul edilebilecek seks pozisyonları da Oğlak için daha iyidir. 

“Doggy” bir partnerin elleri ve ayakları üzerinde durduğu, diğerinin de ayakta veya dizlerinin üstünde durarak penetrasyonu gerçekleştirdiği bir pozisyon. Asırlardır var, asırlardır kullanılıyor ve seks denince akla gelen ilk pozisyonlardan biri. Bize göre Doggy, Oğlak burçları için en uygun pozisyon.

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Yenilikçi, orijinal ve bağımsız. Kova burçları farklı olmayı sever. 

Bundan ötürüdür ki karşılıklı mastürbasyon Kova burçları için yataktaki en iyi seçeneklerden biri. Bu pozisyon Kova burcu mensuplarının özgür yanlarına hitap ederken sıradanın dışında bir pozisyon olması itibariyle de orijinal karakterlerini yansıtıyor. 

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Balık burcu duygusal, bencillikten uzak ve yüksek empati yeteneğiyle bilinen bir burç. 

Orijinal adıyla “Facesitting”, yani yüze oturma, Balık burcuna mensup kişiler için bu özellikleri en rahat yansıtabileceği pozisyon. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.