Call Me By Your Name’deki Bu Romantik Sahnenin Perde Arkası Çok Farklıymış!

 Call Me By Your Name’deki Bu Romantik Sahnenin Perde Arkası Çok Farklıymış!
Digiqole ad

Armie Hammer’dan şaşırtan itiraf! Call Me By Your Name filminin en romantik sahnelerinden biri, oldukça kaotik bir perde arkasına sahipmiş.

32 yaşındaki aktör geçtiğimiz günlerde GQ’nin konuğu oldu. 2017’nin en sevilen gay filmlerinden biri olan Call Me By Your Name’in çekim sürecini anlattı. 

Filmde Elio’nun (Timothée Chalamet) ve Oliver’i (Hammer) gördüğü şelale sahnesi, içimizi eriten bir romantizme sahipti. Hammer, verdiği röportajda olayı çok farklı bir pencereden anlattı.

“Leş gibi sıcaktı.”

Sahne çok hoş ve sinematik bir havaya sahip olsa da, Hammer sıcak, nem ve ısırgan otlarını sahneyi en zor kılan detaylar olarak gösterdi. 

“Bu otobüs kim bilir kaç yıllıktı… Kliması yoktu. Otobüs çekimin sonlarına doğru geldi ve çok sıcaktı… Resmen piştik.”

“Dağa çıktığımız bu sahnede, patika matika hiç bir şey yoktu. Doğanın bağrında, ısırgan otları tarafından ölümüne sokulmamıza rağmen güle oynaya yürüdük.”

“Ayrıca ekranda gözüktüğünden çok daha dik bir yer burası. Yokuş yukarı koşmak bir hayli zorladı. Sahne arkasında herkes ayrı bir tripteydi.”

Hammer şelale sahnesinde yer alan şelalenin de gerçek şelale olmadığını ekledi.

“Bu gerçek bir şelale değil. Bir çeşit hidroelektrik barajı. Senede bir açılıyor. Basıncın etkisini azaltmak için.”

“Herkes ısırgan otlarının gazabına uğramıştı, herkes ağır yüklerle yokuş yukarı çıkmıştı, herkes yorgun durumdaydı ve bu sahneyi düzgün çekmek için tek bir şansımız vardı… Dürüst olmak gerekirse, herkes boktan bir moddaydı.”

“Sahne için tek şansımızın olması yetmezmiş gibi Luca da (yönetmen) her bir detayı yakalamak için oldukça ısrarcı davranıyordu. ‘İmkansız olanın gerçekleşme ihtimalini düşünün’ diyip duruyordu.”

“Ne istediğini anlamadığımı sorduğumda iki yumruğunu sıkıp göğsüme vurdu ve ‘Dediğimi yap!’ diye üsteledi.”

“Sonra arkasını dönüp yerine döndü. Afalladık. Ne olduğunu anlamaya çalıştık.”

“Neyse ki şansımızı çok iyi değerlendirdik ve sahneyi başarıyla çektik. Luca ‘harika olduğumu’ söyledi ama, gerçekten harika olduğumu düşündüğü için mi yoksa dava açmamam için mi emin olamıyorum.”

Elbette Hammer’ın son ifadeleri şaka maksatlı. Zira gerçek bir problem olsaydı, Hammer, Chalamet ve Luca Guadagnino üçlüsü filmin devamını çekmek üzere tekrar bir araya gelmeyi düşünmezdi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin