Trans Oğluna Harika Bir Doğum Günü Partisi Düzenleyen Anne Herkesi Ağlattı

 Trans Oğluna Harika Bir Doğum Günü Partisi Düzenleyen Anne Herkesi Ağlattı
Digiqole ad

ABD’nin Kentucky şehrinde yaşayan bir anne, oğlunun trans olduğunu özel bir doğum günü kutlaması ile duyurdu. Partide, doğmamış bebeklerin cinsiyet açıklama partilerine benzer bir hava vardı.   

Heather Lundberg Green, sevgi ve destek dolu Facebook mesajını yayınlayalı neredeyse bir hafta oluyor. Kısa sürede ilgi toplayan gönderi, viral denebilecek bir hızda yayılıyor ve şimdiden 15,000 paylaşıma ulaşmış durumda. 

When your child comes out as trans, the best thing to do is create a photoshoot to celebrate the fact that he silently…

Heather Lundberg Green paylaştı: 29 Ocak 2019 Salı

University of Louisville’de öğrenci olan oğlu Adrian, trans bir genç ve dönüşüm sürecinden geçiyor. Durumunu annesine ve kardeşi Lucas’a geçtiğimiz Eylül ayında açıklayan Adrian için, anne Heather bu ifadeleri kullanıyor:

“Bana durumunu anlattığı an, bu yolculuğunda yanında yer almak üzere kendime söz verdim. Nasıl yapacağım hakkında en ufak fikrim yoktu fakat yine de kendimden emindim.”

“LGBT topluluğundan bir çok arkadaşım oldu ancak anne olarak bu duruma en doğru yaklaşımın ne olduğu hakkında fikir sahibi değildim. Daha doğrusu, ‘Seni seviyorum’dan başka ne cevap verilir ne denir bilmiyordum.”

Bir fotoğraf çekimi planlayan anne, bu fikrin aklına gelişini ise böyle anlatıyor: 

“Hayatımın bir çok önemli anını fotoğrafladığımı düşündüm ve bu anı da onurlandırmak istedim.”

“Adrian’ın yanında olduğumu görmesini istedim.”

Translar arasındaki yüksek intihar oranından haberdar olan Heather, evladının sağlığından daha önemli hiç bir şeyin olamayacağını belirtiyor.

“Dönüşüm başladıktan ve duruma biraz daha alıştıktan sonra, olan biteni arkadaşlarımla paylaşmak istedim.”

Yaratıcı anne, paylaşımı ile Adrian’a destek olmak istediği kadar, insanlarda farkındalık yaratmak ve birilerinin hayatına dokunabilmek istediğini de ekliyor. 

Ve bunu başarmış görünüyor! 

“Fikri alıp uygulamak isteyenlerin izin isteyen yorumlarını gördüm. ‘Elbette, lütfen yapın’ cevabını verdim. Böyle bir şeyin ilham olması benim için büyük bir onur. Ailemize de büyük bir anlam ifade ediyor!”

“Dünyada iyilik henüz bitmedi. Aldığımız binlerce mesajdan sadece bir tanesi nefret doluydu. Bu oran çok şey anlatıyor! “

Adrian, Good Morning America’ya verdiği demeçte sosyal medya ile açılma fikrinin başlangıçta korkutucu olduğunu fakat bu sayede bir sürü değerli insanla tanıştığını dile getirdi. 

“Ailemin yanımda yer almış olması harika bir his. Geçirdiğim güzel zaman için mutluyum.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin