Cara Delevingne, Akışkan Cinsiyetli Olduğunu Keşfedişi Hakkında Duygusal Konuştu

 Cara Delevingne, Akışkan Cinsiyetli Olduğunu Keşfedişi Hakkında Duygusal Konuştu
Digiqole ad

Cara Delevingne akışkan cinsiyetli olduğu gerçeğini kabullenmesinin hayatını değiştirdiğini söyledi. Model ve aktris şu an cinsel kimliği hakkında açık, ama durum her zaman böyle değildi.

Diğer ünlü kadınlarla göz önünde ilişkiler de yaşayan Delevingne, cinselliğini ‘akışkan’ olarak tanımladı.

25 yaşındaki aktris Vogue’a kim olduğunu kabullenişinin hayatındaki en önemli tecrübe olduğunu söyledi:

“Cinsiyetin ‘maskülen’ veya ‘feminen’den çok daha fazla akışkan olduğumu ilk fark edişim benim için çığır açtı. Size bir sır vereyim. O büyürken dinlediğimiz masallar ve izlediğimiz romantik komediler var ya? Onlar gerçek değil.”

“Kilometre taşları gerçekten taşa kazınmıyor. Onları şekillendirebilirsiniz, değiştirebilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir şeyi yaratabilirsiniz. Herkesin kilometre taşı farklıdır. Evlenmek zorunda değilsiniz, çocuk sahibi olmak zorunda değilsiniz.”

“Bir çocuk ve ergen olarak tek istediğim insanları mutlu etmekti ama beni mutlu etmek için ne olması gerektiğini çok geç anladım. Bunlar benim kilometre taşlarım, hayatımda geçirdiğim zamanlar ve öğrendiğim dersler beni ben yaptı.”

Suicide Squad yıldızı hayranlarına norma bağlı kalmamalarını, onun yerine kendilerini gururla göstermelerini tavsiye etti.

“Çatlaklar ve kusurlar, insanların saklamaya çalıştığı şeyler. Ama onlar bizi biz yapan şeyler de aynı zamanda.”

Geçen sene Delevingne, film yapımcısı Harvey Weinstein’in kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti. Delevingne’nin dediğine göre 50’den fazla kadın tarafından cinsel tacizle suçlanan Weinstein, kendisine açığa çıkarsa Hollywood’da iş bulamayacağını söyledi.

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 17: (EDITORS NOTE: Retransmission of #919595480 with alternate crop.) Paris Jackson and Cara Delevingne wearing Burberry at the Burberry February 2018 show during London Fashion Week at Dimco Buildings on February 17, 2018 in London, England. (Photo by Gareth Cattermole/Getty Images for Burberry)

Delevingne, Weinstein hakkında konuşmanın tamamen ‘bağırsak temizleyici’ olduğunu ve suistimal edilen başkalarının da konuşması için onları cesaretlendirdiğini söyledi:

“Geçen gün Instagram’da genç birisi bana patronunun kendisine ‘ibne’ dediğini söyledi. ‘Rapor etmeli miyim? İşteki herkes etmememi söyledi.’ dedi, ben de ona ‘Kesinlikle hemen etmelisin.’ dedim. Bu sadece Instagram’da birisiydi ama bu 2018’de ne görmek istediğimi anlatıyor. İnsanlar sesini yükseltmeli ve ne kadar acı verici olursa olsun olaylar hakkında konuşmalı.”

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

48 Paylaşımlar
Paylaş48
Tweetle
Paylaş
Pin