İzleyin: Charli XCX, Yeni Videosunda Erkekleri Cinsel Obje Haline Getirdi!

 İzleyin: Charli XCX, Yeni Videosunda Erkekleri Cinsel Obje Haline Getirdi!
Digiqole ad

Charli XCX’in yeni müzik videosu, müzik endüstrisinin sorununu çözmeyi umuyor.

Boys’un müzik videosu, erkek egemenliğini alt üst etmeyi ve erkekleri; erkeklerin kadınları cinselleştirdiği gibi cinselleştirmeyi hedefliyor.

Videoda yer alan ünlüler de hiç de az değil üstelik; Riz Ahmed, Tom Daley, Joe Jonas, Flume, Mark Ronson, Stormzy, Mac DeMarco, Wiz Khalifa, Brendon Urie, Ty Dolla $ign, Jay Park, Charlie Puth, Connor Franta, Vance Joy, Kaytranada, Chromeo, Jack Antonoff, G-Eazy, Will.I.Am ve Khalid.

Junkee’ye konuşan Charli şunları belirtti;

“Videomun arkasındaki bütün fikir, müzik endüstrisindeki erkek egemenliğini önlemekti. Bütün bu herkesin videoda yer almasının sebebi espri anlayışına sahip olmaları. Onlara, erkek egemenliğindeki kadınları cinsel obje olarak gösteren bu medyadan bıktığımı ve bunun için birşeyler yapmak istediğimi söylediğimde hepsi çok olumlu tepkiler verdi.”

“Videoda bulunmamayı özellikle tercih ettim çünkü videolarda kadınların yapmak durumunda olduğu o seksi hareketleri erkekler yapsın istedim. Ve ortaya izlemesi oldukça keyifli bir şey çıktı.”

Müzik endüstrisinin kadınlara yaptığı muameleler sonucunda, Charli; kadınların konuşmaya, seslerini duyurmaya başladığına inanıyor.

“Feminizm son birkaç yıldır sıcak gündem konusu ve bence böyle olması gerçekten harika – çünkü bu sayede konunun daha genç kitleler tarafından fark edilmesi sağlanıyor. Taylor Swift ve Beyonce gibi büyük sanatçıların da bu konunun üzerine düşüyor olması harika bir durum. Bu konuda hakkında ne kadar konuşulursa o kadar iyi.

Bazen, ‘müzik endüstrisinde bir kadın olmak nasıl bir duygu’ diye sorularla karşılaşıyorum ve bunlar beni çıldırtıyor. Ben müzisyenim. Bu kadar. Kadın müzisyen olarak tanımlanmayı da tercih etmiyorum. Cinsiyetimizin ne önemi var ki bu endüstride?”

Çekimleri ve tamamlanması dört ay süren videoyu buradan izleyebilirsiniz;

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin