ŞOK! Büyük Britanya’nın Yüzde 40’ı Eşcinselliğin Doğal Olmadığına İnanıyor!

 ŞOK! Büyük Britanya’nın Yüzde 40’ı Eşcinselliğin Doğal Olmadığına İnanıyor!

Tim Jarmaine-Groves (L) kisses his husband Richard Jarmaine-Groves after their same-sex wedding in north London on March 29, 2014. Gay couples across England and Wales said “I do” as a law authorising same-sex marriage came into effect at midnight, the final stage in a long fight for equality. AFP PHOTO / CARL COURT (Photo credit should read CARL COURT/AFP/Getty Images)

Digiqole ad

Eşcinselliğin İngiltere ve Galler’de yasallaşmasının üzerinden yarı asır geçmesine rağmen, Britanya’ların şaşırtacak derecede büyük bir kısmı eşcinsel seksin doğal olmadığına inanıyor.

PinkNews için 1609 yetişkinle yapılmış olan anketin sonuçları çarpıcı:

Yüzde 42’ye göre, eşcinsel seks doğal bir davranış değil. Yüzde 48 ise ilkokul eğitimi sırasında çocuklara eşcinsel ilişkilerin öğretilmemesi gerektiğini düşünüyor.

Britanyalıların yüzde 36’sı ise eşcinsellerin ebeveyn olmaması gerektiğini düşünüyor.

Anketlerde dikkat çeken başka bir özellik ise, sorulan sorulara verilen cevapların yaş aralığına göre büyük değişiklikler göstermesi.

18-24 yaş aralığı arasındaki gençlerin yüzde 78’i eşcinsel seksin doğaya uygun olduğunu düşünüyor. 65 yaş üstü kitlede ise neredeyse tam tersi, yüzde 69’u eşcinsel seksin doğaya aykırı olduğunu düşünüyor.

Yaşlılara oranla gençler, LGBT’yi çok daha fazla destekliyor.

PinkNews yönetiminden Benjamin Cohen ise araştırma ile ilgili şu yorumu yaptı:

“Yasallaşmasının üstünde 50 yıl geçmiş olmasına rağmen hala insanların bu durumu doğal görememesi ve hatta yarısından fazlasının ebeveyn olmaması gerektiğini düşünmesi çok üzücü bir sonuç.”

“Öte yandan genç nüfusun bu konudaki duyarlılığı ise umut vaad edici.”

Öte yandan, Brexit (Birleşik Krallık’ın AB’den ayrılması)na oy verenlerin yüzde 59’u eşcinsel seksin doğal olmadığını düşünürken, bu oran Brexit’e hayır oyu kullanmışlarda sadece yüzde 25. Aynı şekilde Brexit evetçilerinin yüzde 68’i çocuklara eşcinsel ilişki eğitimini desteklemiyorken, hayır oyu kullananların oranı yüzde 29.

Eşcinsellerin ebeveyn olmasına konu geldiğinde ise, Evet cephesinin yarısı bunu onaylarken, hayır cephesinde onaylama oranı yüzde 78.

Mr Cohen bu duruma şöyle yorum yaptı:

“Brexit taraftarlarının daha homofobik olduğu söylenirdi ama şuan iki durum arasında ciddi bir korelasyon olduğunu bu anket sayesinde görebiliyoruz.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin