Charlize Theron En Büyük Çocuğunun Trans Olduğunu Açıkladı

 Charlize Theron En Büyük Çocuğunun Trans Olduğunu Açıkladı
Digiqole ad

Ünlü oyuncu Charlize Theron en büyük çocuğunun trans olduğunu açıkladı. 

Theron, yedi yaşındaki Jackson’un, kendisini ait hissettiği cinsiyeti üç yaşındayken kendisine söylediğini belirtti.

“Evet ben de kendisini bir oğlan çocuğu zannediyordum. Ta ki üç yaşındayken gözlerimin içine bakıp ‘Ben oğlan değilim!’ diyene kadar.”

“Şimdi iki tane dünya güzeli kızım var! Her ebeveyn gibi ben de onları korumak ve güzel bir hayat sunabilmek için elimden geleni yapıyorum.”

Jackson’un üç yaşında August adında bir kız kardeşi bulunuyor.

“Onları nasıl iseler öyle kabul ediyorum. Hangi konuda nasıl hissettiklerini zaman içinde keşfedebilirler ve bu konuda bana desteklemekten başka bir iş düşmüyor. Bir ebeveyn olarak benim öncelikli görevim onları sevmek ve iyiliklerini düşünmek.”

“Ve çocuklarımı korumak için elimden geleni yapmaya da devam edeceğim.”

Theron’un, LGBT dostu ünlülerden olduğu uzun süredir biliniyor. Yıldız oyuncu, 2012 yılında yaptığı bir açıklamada evlilik eşitliği yasallaşana kadar evlenmeyeceğini duyurmuştu. 2017 yılında ise Hollywood yönetimini biseksüelliğin yeterince temsil edilmediğini söyleyerek eleştirmişti. 

Theron’un kızına olan desteği, büyük destek topladı. Sense8 oyuncularından Jamie Clayton Twitter’dan teşekkür mesajı yayınlayan ilk isimlerden biri oldu. 

“Sana kucak dolusu sevgi gönderiyorum. Teşekkürler.”

Genç kuirler için çalışan İngiltere merkezli Mermaids vakfı, hem Theron’un açıklamasını hem de bu açıklamaya yer veren ana akım medyayı tebrik etti.

Vakfın başkanı Susie Green, Gay Star News’e yaptığı açıklamada haberin esas kaynağı olan Daily Mail’e teşekkür etti.

“Trans çocuklarını destekleyen ebeveynler, bu tutumları anormalmiş gibi eleştiriliyor. Çocukların hisleri, düşünceleri, görüşleri çok rahat gözardı edilebiliyor.”

“Kendisini tanımanın yaşı olmaz – genç ya da yaşlı, ne olursa olsun. Her yaştan çocuk, ailesinden destek görmeyi hakediyor.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

51 Paylaşımlar
Paylaş51
Tweetle
Paylaş
Pin