Chobani’den LGBT İçerikli Yoğurt Reklamı

Digiqole ad

ABD’nin en çok satan yoğurt markası olan Chobani, son reklamında “Bu hayatı sev”(Love This Life) diyerek bir lezbiyen çifte yer verdi.

Reklamın başlangıcında yoğurt yiyen kadının yanında yatakta arkası dönük yatan kişinin heteroseksüel algıda “bir erkek” olarak tanımlanmasına ters köşe yapan marka, bu reklamıyla ‘1 Milyon anne’ isimli muhafazakar ve eşcinsellik karşıtı grubun büyük tepkisini çekti. Reklamı sert bir dille eleştiren grup tarafından yayımlanan bildiride, ‘reklamın eşcinselliği ve eşcinsel evliliği desteklediği’ iddia edilirken, ‘yoğurt satmanın eşcinsellikle nasıl bir bağı olduğu’ sorgulandı.Daha önce aralarında Walt Disney, NBC ve Marvel gibi isimlerin de bulunduğu birçok firma hakkında kampanyalar başlatan muhafazakar grup, Chobani ürünlerini boykot etme çağrısı da yaptı.

Tartışmalar üzerine Chobani reklamı savundu. Firma sözcüsü “Kapsayıcılık ve eşitlik Chobani’nin kalbinde yer alır. Reklamda modern Amerikan hayat hikayelerini kullanıyor. Farlılıkları her zaman kutlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Haberler.com

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin