Çin, Verilen Mücadelelere Rağmen Dünyanın En Büyük LGBT Ekonomisine Sahip Ülke!

 Çin, Verilen Mücadelelere Rağmen Dünyanın En Büyük LGBT Ekonomisine Sahip Ülke!
Digiqole ad

Çin henüz eşcinsel evlilik ve ayrımcılık karşıtı yasaları kabul etmedi.

Daxue Consulting tarafından yayınlanan bir rapora göre Çin, dünyadaki en büyük LGBT ekonomisine sahip. Bu durumun 60-70 milyon arası olduğu düşünülen nüfustan kaynaklı olduğu düşünülüyor. Ayrıca servetin 230 ve 390 milyar pound arasında olduğu tahmin ediliyor.

Birleşmiş Milletler tarafından 2015 yılında yapılan bir araştırma, Çin’deki LGBT’lerin sadece %5’inin ailelerine cinsel yönelimini açıklamış olduğunu buldu.

Fakat Çin’deki LGBT temalı reklamlar bunu değiştirmeye başlamış olabilir. Bu yılın başlarında Tmall tarafından içerisinde eşcinsel çiftin bulunduğu bir reklam yayınlanmıştı.

Daxue Consulting’de çalışmakta olan Çinli araştırmacı Allison Malmsten, Reuters’a,

“Genç Çinliler LGBT kültürü söz konusu olduğunda hem daha açık hem de daha kabul edici,” dedi.

Reklam hakkındaysa,

“Bu tür şirketlerin birçok genç müşterisi bulunuyor ve kabul edici reklamlar yayınlayarak reklamlarının daha akılda kalıcı olmasını sağlıyorlar,” diye ekledi.

Her ne kadar Çin’de LGBT’yi temsil veya dahil eden reklamlar son günlerde biraz daha yaygınlaşmış olsa da Çin hükümeti LGBT yanlısı adımlar atmıyor. Çin, televizyonda eşcinsel karakterlerin görünmesini yasakladı ve Alien: Covenant filmindeki eşcinsel öpüşme sahnesini kesti. Ayrıca 2018 yılında Eurovision’da İrlanda’nın performansı sırasında eşcinsel dansçıların öpüşmesini kesen Mango TV’nin Eurovision’ı yayınlaması yasaklandı.

Ayrıca geçen ağustos ayında Çin hükümeti eşcinsel evliliği meşrulaştırmayacağını duyurdu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

69 Paylaşımlar
Paylaş69
Tweetle
Paylaş
Pin