Cardi B Transfobiklere Ateş Püskürdü: Çenenizi Kapatın!

 Cardi B Transfobiklere Ateş Püskürdü: Çenenizi Kapatın!
Digiqole ad

Cardi B, Instagram üzerinden Dwayne Wade’in trans kızı Zaya’yı savundu.

Wade, geçtiğimiz günlerde 12 yaşındaki kızının kendisine ve eşine trans olarak açıldığını söyleyerek kızına doğru zamirlerle hitap edilmesini istedi. Her ne kadar Wade ve eşi Gabrielle Union çocuklarının isteğine saygı duymuş olsa da çift, doğal olarak bazı transfobiklerin hedefi oldu.

Cardi B, bu tür klavye delikanlılığı yapmayı kendine görev edinmiş transfobiklere yaptığı Instagram canlı yayınından cevap verdi;

“İnsanlar Zaya’nın trans olması için henüz çok genç olduğunu söylüyor. Kime göre ve neye göre çok genç? Eğer erkek bedeninde doğmuş bir kız olduğunuzu düşünüyorsanız, kim olduğunuzu bile bile bunu neden saklayasınız ki? Bu sizsiniz, sizin kimliğiniz.”

Ünlü rapçi, bir belgeselde izlediği cinsiyet değiştirmiş ve kimliğinden özgüven duyan 5 yaşındaki çocuktan da bahsetti;

“Cinsiyet değiştirmek istiyorsan bunu ertelemenin ne anlamı var ki? ‘Değiştirsem iyi olur, mutluluğu bulabilirim.’ Diye düşünüyorsan yapabilirsin. Bırakın insanlar mutlu olsun. Özellikle de çocuklar. Bırakın ne olmak istiyorlarsa olsunlar. Çenenizi kapatın.”

“Bir sır sakladığında üzerinde sorumluluk varmış gibi hisseder ve bu sorumluluğu üstünden atmak istersin. Bunu da göz önünde bulundurun ve insanların birazcık da olsa bilinçlenmesine yardım edin.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

64 Paylaşımlar
Paylaş64
Tweetle
Paylaş
Pin