Cinselliğini Yeni Keşfedenlere Birkaç Öneri

 Cinselliğini Yeni Keşfedenlere Birkaç Öneri

Intimate gay couple

Digiqole ad

Sevişmek her zaman gözüktüğü kadar kolay olmayabiliyor. 

Mekanikler basit olabilir fakat seksin düşünsel bir boyutu da bulunuyor.

Bu boyutu kolaylaştırmak adına, faydalı olabileceğini düşündüğümüz birkaç önerimiz var.

1. Elinizi sallasanız ellisi

Seks yapacağım diye aptal bir işe kalkışmayın. Etraf birbirinden tatlı, birbirinden yakışıklı erkekler ile kaynıyor! Reddedildiyseniz veya sevişemiyorsanız strese girmeyin, dünyanın sonu değil!

2. Prezervatif kullanın

Kısa ve net. Kimse cinsel yolla bulaşan hastalıklardan istemez.

3. Ne istediğinizi belirtin

Seks tahminler üzerine kurgulanamaz. Ne istiyorsanız karşı tarafın bunu bilmesi gerekiyor – aynı şey sizin için de geçerli. Sınırlarınıza saygı duyabilmek için sınırlarınızı belirlemelisiniz.

4. Ses çıkarmaktan çekinmeyin

Seks esnasında kendinizi tutmamalısınız. İki kişinin arasındaki en özel anlardan biri! Bir pozisyon hoşunuza gidiyor ve bağırmak istiyorsanız, bağırın! Kimden neyi saklıyorsunuz ki?

5. Farklı erkeklere şans verin

Hepimizin “favori” diyebileceği bir tarzı olur. İnsan doğası gereği de alışkanlıkları değiştirmek kulağa eğlenceli gelmeyebilir. Fakat arada bir, ufkunuzu genişletmek adına “favoriniz” olmayan erkeklere şans vermek iyi olabilir.

6. Değişime açık olun

2019 yılındayız – pasif veya aktifliğe kendinizi şartlamayın. Hepsini deneyin. Bu sizi bir seks makinesi yapacak çünkü seksin mekaniklerine daha iyi hakim olacaksınız.

7. İstemiyorsanız durun

Seks esnasında hoşunuza gitmeyen bir şeyler oluyorsa – ya da hiçbir sebep yokken dahi seks yapmak istemiyorsanız, devam etmek zorunda değilsiniz. Kimle, ne zaman, nasıl isterseniz sevişme hakkınız olduğu gibi, sevişmemek de bir hak.

8. Karşınızdakinin ilişki durumunu sormaktan çekinmeyin

Birlikte olduğunuz kişinin hayatına dair detayları bilmek hakkınız. Sevişeceğiniz / seviştiğiniz kişi hırlı mı hırsız mı, kaç partneri var gibi detayları öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunun da doğal olarak en hızlı yolu, sormak. Sormaktan çekinmemelisiniz.

9. Kayganlaştırıcı kullanın

Ne kadar kaygan o kadar iyi – ortalığı yangın yerine çevirmenin alemi yok. Hangi kayganlaştırıcıyı seçeceğiniz ise sizin tercihiniz. Su, silikon veya hibrid. Birini seçin ve kullanın!

10. Fantezilerinizi keşfedin

İyi kötü hepimizin fantezileri var. Bazı şeyler bizi daha çok heyecanlandırıyor. Bunların ne olduğunu keşfetmek için kendinize karşı dürüst olarak başlamalısınız. Keşfettiklerinizi ise denemekten asla çekinmemelisiniz – bu hayatı bir kere yaşıyoruz, bazı şeyleri erteleme lüksüne sahip değiliz!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

28 Paylaşımlar
Paylaş28
Tweetle
Paylaş
Pin