Pixar’dan Kuir Bir Animasyon Filmi Geliyor!

 Pixar’dan Kuir Bir Animasyon Filmi Geliyor!
Digiqole ad

Coco’nun yönetmenlerinden biri olan Adrian Molina, kuir bir hikaye etrafında dönen bir Pixar animasyonu üzerinde çalıştığını açıkladı.

“Sanırım gerçekten harika bir fikri olan biri olmak zorundasınız. Evrensel çekiciliği olan zorlayıcı bir öykü olmalı ve söylenecek pek çok güzel hikaye ve keşfedilecek çok fazla karakter var. Ben elimden geleni yapacağım. Kuir insanlar hakkında var olabilecek çeşitliliği görmeyi çok isterim. Birçok insan bu deneyimi birçok farklı yoldan edinir. Bunun birçok farklı yorumunu görmek istiyorum. Bence bu mümkün. Bu zorluğa uyan pek çok parlak sanatçı var.” 

“Hikâyeciliğin amacı, birçok tecrübeyi yaşatmaktır. İnsanlar olarak hepimiz sevinç, gurur ve bağlanmaya ek olarak acı, üzüntü ve özlem hissederiz. Bunlar bence; kültürler, kimlikler ve deneyimler boyunca ortak olan şeylerdir.”

Coco animasyonu; ailesinin itirazlarına rağmen, müzisyen olmaya çalışan Miguel adında genç bir Meksikalı çocuğun hikayesini anlatıyor. Miguel, aşkı ve kendini keşfetme dolu bir yolculuğa çıkıyor. Serbest bırakılmasından bu yana, ırktan cinselliğe kadar her türlü temsilin önemi hakkında pek çok tartışma başlattı.

Oldukça popüler olan Disney Pixar filmi, Mart 2018’de En İyi Animasyon filmi dalında Oscar’ı kazandığı zaman, hem Molina hem de yapımcı Darla K Anderson, kabul konuşmaları sırasında partnerlerine teşekkür etti.

Yönetmen ve yapımcı Lee Unkrich şunları söyledi:

“Coco filmi ile çocukları her tarzdan karakterleri görebilecekleri bir dünya yaratmak istedik.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

23 Paylaşımlar
Paylaş23
Tweetle
Paylaş
Pin