David Beckham ve Liam Payne, Gazetede Onur Mesajları Verdi!

 David Beckham ve Liam Payne, Gazetede Onur Mesajları Verdi!
Digiqole ad

David Beckham ve Liam Payne, İngiliz gazetesi London Evening Standard’la birlikte, heteroseksüel ünlülerin Onur Ayı mesajlarının LGBT katılımcılarınınkinden yüksek olduğu bir makale için eleştirildi.

İngiltere gazetesinin dünkü başlığı şöyle yazdı:

“Becks ve Payne, yıllık geçit töreninde kendilerini onurlandıran şeyleri ortaya çıkardılar.”

Makalenin ilk paragrafında, Londra’daki Onur Ayı’yla ilgili konuşan ve destekleyen heteroseksüel starların isimleri yer alıyor.

Bunlar arasında Eski One Direction üyesi Liam Payne, futbol simgesi David Beckham, şarkıcı Pharrell Williams ve süper modeller Kate Moss ve Naomi Campbell yer alıyor.

Makalenin ikinci paragrafında Payne’in, üçüncü paragrafında ise Beckham’ın söyledikleri yer alıyor.

Eski Radyo 1 sunucusu Nick Grimshaw ve müzik ikonu Elton John gibi LGBT yıldızların sözleri makalede daha ileriki paragraflarda yer aldı.

Elton’ın eşi David Furnish, spor markası Adidas ile birlikte DJ Fat Tony’nin “Prouder” kampanyasının bir parçası olarak Onur Ayı’yla ilgili bir mesaj paylaştı.

Ayakkabılar 4-10 Temmuz tarihleri arasında Soho’daki HENI Galerisi’nde sergilenecek. Ardından, evsiz genç LGBTler için eBay üzerinden satış yapılacak.

Chris Mandle isimli bir okuyucu, makalenin bir resmini “gerçekten” kelimesiyle birlikte tweetledi ve şunları ekledi;

“Bu kampanyaya dikkat çeken değer, LGBTlerin evsizliğinin üstesinden gelmek için harika bir neden olan Albert Kennedy Trust fonu için para toplamaktır. Hadi ama… Yazılanlara bakıldığında, Liam Payne’in LGBT topluluğu hakkında söyleyecek önemli bir şeyi olmadığını gösteriyor.”

Ve Liam Payne için tepkiler gecikmedi. Ve tepkiler genel olarak şu şekildeydi;

“Onur Ayı, çocuğunun senden gurur duymasını sağlamak değil. Bu asla anlayamayacağın bir şey. Ayrıcalıklar için değil, eşitlik için savaşıyoruz.”

Payne’in bu kadar tepki çekmesine sebep olan makaledeki sözleri şunlardı;

“Küçük bir çocuğum olduğu için hayattaki her şeyin değiştiğini düşünüyorum. Onun benimle gurur duymasını daha çok hedefliyorum ve şimdiden beni daha iyi bir insan yapıyor, ki bence bu inanılmaz.”

2018’de Beckham’ı en çok gururlandıran şey ise şunlar oldu;

“2018’de beni gururlandıran şey; içinde yaşadığımız dünya, çeşitlilik, kalite, yaratıcılık… Genç bir ailem var ve onlara bir çeşitlilik ve eşitliğin parçası olarak şans verildiği bir dünyada büyümelerini istiyorum. Sanırım gerçekten olumlu bir noktadayız ve her şey daha iyi olabilir.”

Prouder kampanyasında, moda imparatoru Marc Jacobs da yer aldı;

“LGBT topluluğunun uzun zamandır devam eden bir üyesi olarak, farkındalığımı arttırmak, kabul ve eşitlik için savaşmak ve gerçek benliğime sahip olmak ve göstermek için sesimi kullanmanın önemli olduğunu düşünüyorum, böylece diğerlerinin de kendileri için cesaret ve güçleri olabilir.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin