fbpx   .  

Cosmopolitan, Tarihinde İlk Kez ‘Kadın Olmayan’ Birini Kapağına Taşıdı: Jonathan Van Ness

HIV ile yaşamak hakkında konuştuktan sadece birkaç ay sonra Jonathan Van Ness, 30 yıldan fazladır kapağında “kadın olmayan” bir yıldıza yer vermeyen Cosmopolitan’ın kapak yıldızı olarak çığır açmaya devam ediyor.

 

Kendini ikili sistemin dışında tanımlayan 32 yaşındaki Queer Eye yıldızı, hala HIV’i çevrelemekte olan stigmanın nasıl yıkılabileceğinden bahsedip, “Bu daha başlangıç,” dedi.

 

Fotoğrafçı Rachell Smith ile yaptığı çarpıcı çiçek temalı fotoğraf çekimi için poz veren Jonathan, şöyle devam etti:

“Şunu rahatça fark edebilirsiniz ki, HIV ile yaşayanlar hakkında etrafta çok fazla yanlış anlaşılma bulunuyor. Sürecin tedavi süresi ve süreç hakkındaki stigmalar zorluk yaratıyor.”

“İşim daha yeni başladı.”

Jonathan aynı zamanda Queer Eye’s Fab Five ile yaptığı röportaja da göndermede bulundu.

“Diana von Furstenberg diyor ki, ‘Bilgi her zaman gerçekler değildir, bağlamdır,’ ve bu doğru. Peki, bir videonun sadece bir dakikasından beni tanısaydın? Emin ol ben de kendimden nefret ederdim. Gerçekten.”

“Queer Eye yıldızının manşetlerde HIV pozitif olduğunu yayınladığını ve iki gün sonra bir dakikalık videoda Ronald Reagan’ın HIV ile yaşayan insanların tedavisiyle ile ilgili şakalar yaptığını görseydim ben de kendimden nefret ederdim. Ancak benim de HIV pozitif olduğumu unutuyorlar. O, yaptığım ilk basın turuydu. Ben bir komedyenim ve o tarz şeylerle ilgili şakalar, espriler yapmıyor olsaydım, sabah yataktan kalkamaz olurdum.”

“Komediyi her zaman kendimi sakinleştirmek ve ileri adım atmaya devam etmek için kullandım.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.