Daha Fazla Genç Tanışma Uygulamalarına Katıldığı İçin Tinder’da Her Beş Eşleşmeden Biri Kuir!

 Daha Fazla Genç Tanışma Uygulamalarına Katıldığı İçin Tinder’da Her Beş Eşleşmeden Biri Kuir!
Digiqole ad

ABD ve İngiltere’de gerçekleşen her 5 Tinder eşleşmesinden biri, eşcinseller arasında oluyor.

Yapılan yeni bir araştırma, genç LGBTİ+ların gerçek hayattan ziyade internet ortamında cinsel yönelimlerini açıklamaya daha yatkın olduğunu buldu. Araştırma, 18 ve 25 yaşları arasındaki gençlere (Z Kuşağı) odaklandı ve bu yaş aralığındaki gençlerin ‘kendileri olmak istediğini’ buldu.

Kendini cinsiyetsiz olarak tanımlayan gençlerin %41’i ve genç trans bireylerin %78’i, internet ortamında cinsel kimliklerinden açıkça bahsederken gerçek hayatta rahatça bahsedemiyor.

Z Kuşağının genel olarak neredeyse %61’i, ‘kendileri olabilmenin’ zor olduğunu düşündüğünü belirtti. Z Kuşağının sadece %13’lük kısmı, gerçek hayatta aile ve arkadaşlarına cinsel yönelimini açıkladığını bildirdi.

Araştırma aynı zamanda Z Kuşağının tanışma uygulamalarını kendilerini keşfetme amacıyla kullandığını ortaya çıkardı. 18 ve 25 yaşları arasındaki bireylerin %68’i, tanışma uygulamalarını farklı insanlarla tanışmak için kullandığını belirtti.

Bununla birlikte 18 ve 25 yaş aralığının %35’inin farklı cinsiyetlerle randevulaşmaya birkaç yıl önceye oranla daha sıcak baktığı ortaya çıktı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

54 Paylaşımlar
Paylaş54
Tweetle
Paylaş
Pin