fbpx   .  

DC Comics’in ilk Trans Karakteri Olarak Tarih Yazan Ivory Aquino İle Tanışın

Ivory Aquino, Dc Comics’in Batgirl filminde trans bir karakteri canlandırarak tarih yazdı.

Variety’nin yaptığı açıklamaya göre When We Rise’dan da tanıdığımız trans oyuncu filmde Alysia Yeoh karakterini canlandıracak.

 

HBO Max tarafından yayınlanacak filmde trans karakterimiz, Barbara Gordon olarak da bilinen ve Leslie Grace tarafından canlandırılan Batgirl karakterinin barmenlik yapan en yakın arkadaşını canlandıracak.

Film DC’nin Genişletilmiş Evreninde çekilecek ve DC Comics’ten uyarlanarak çekilen filmler arasında ilk kez trans bir karakterle karşılaşıyoruz.

Grace, Ocak ayında Instagram’da film setinden yaptığı ses getiren paylaşımda Aquino’yu da etiketlemişti, bu yüzden trans oyuncumuzun filmdeki varlığı birçoğu için sürpriz değil. 

Paylaşımın altında kalpli yüz ve yarasa emojisiyle “Barbara ve Alysia” yazısı var.

Yeoh karakteri ilk çıkışını Gail Simone tarafından yazılan ve Ardian Syaf tarafından kaleme alınan Batgirl çizgi romanının 2011 sayısında yapmıştı. 

DC, son yıllardaki yapımlarında daha çok LGBTİ+ karaktere yer veriyor.

Transeksüel ve non-binary olan Indya Moore, yakın zamanda Jason Momoa ve Patrick Wilson ile birlikte Aquaman and the Lost Kingdom’ın kadrosuna katılmıştı. 

Trans oyuncu filmde Green Lantern serisinin kötü karakteri olarak bilinen Karshon karakterini canlandıracak.

Yaklaşan Batgirl filmi, 2022’de HBO Max’te yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.