fbpx   .  

Dead by Daylight, Oyunun İlk Oynanabilir Eşcinsel Karakterini Tanıttı

Dead by Daylight’ta oynanabilir, sağlam bir eşcinsel karaktere sahibiz!

Video oyunu geliştiricileri Behavior Interactive, popüler oyunları Dead by Daylight’ın David King isimli ilk LGBTİ+ oynanabilir karakterine sahip olacağını duyurdu.

Kanadalı oyun stüdyosu resmi bir açıklamada,

 

“Dead by Daylight dünyası genişledikçe, büyüyen karakter kadromuzun, hepsinin kendine ait hikayeleri olan geniş ve çeşitli topluluğumuzu temsil etmesini sağlamak istedik. Bu topluluğun temel taşlarından biri, korku, oyunu ve tabii ki korku oyunları için bitmek bilmeyen tutkularıyla Dead by Daylight’ı yükseltmeye devam eden LGBTİ+ oyuncularımız. Karakter listemizde herhangi bir onaylanmış LGBTİ+ temsilinin açıkça yer almaması, değiştirmeye kararlı olduğumuz bir şeydi.”

Sonuç olarak stüdyo, hayranların favorisi David King’in artık oyunda açıkça eşcinsel bir karakter olduğunu duyurdu. David, Dead by Daylight’ta hayatta kalan 30 kişiden biri ve ilk olarak 2017’de “Bölüm V: Karanlık için Bir Lullaby”de tanıtıldı.

David’in içindeki potansiyel kuirlik yılları boyunca çok sayıda eşcinsel ve hayran kurgu yazarı tarafından zaten izlenmişti. Aslında, birçok hayran kurgu meraklısı, David King ve Jake Park arasındaki romantik bir dinamiği araştıran hikayeler yazdı. Böylece stüdyo temelde izleyicisini dinliyor ve David’i artık oyunda kanunlara uygun olarak eşcinsel yapıyor.

 

Özellikle David’in cinselliği, oyunun en yeni Tome: Devotion’ında önemli bir hikaye olacak.

Behavior’dan yayınlanan yayına, “DEVOTION ile David King’in The Entity tarafından alınmadan önceki hayatından bir hatıra daha geliyor” dedi.

“The Importance of Being King”de, David’in karakterinin derin bir kişisel bağlantıyı keşfeden ve arka planın kapsamını genişleten yeni bir yönü hakkında daha derin bir fikir edinin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.