Dizi-Film Listesi: Kaçırmamanız Gereken Yeni LGBT Yapımları

 Dizi-Film Listesi: Kaçırmamanız Gereken Yeni LGBT Yapımları

Les Engagés

Digiqole ad

Knife + Heart

Yönetmenliğini Yann Gonzalez’in yaptığı, 1970’lerin Paris’inde geçen filmde alkolik bir gay pornosu prodüktörü olan Anne (Vanessa Paradis), büyük bir heyecan duyduğu yeni projesini hayata geçirmek üzere çalışıyor fakat maskeli bir katil tüm ekibini tek tek avlıyor. 

Bruce!!!!

Bruce (Eden Marryshow), 30’larında bir adam fakat çocuksu hareketlerinden asla vazgeçmiyor. Bencil doğası nedeniyle birçok ilişkisini mahveden Bruce’u neler bekliyor, hayatına ne zaman çeki düzen verecek… İzleyiciyi keyifli bir hikaye bekliyor. Bruce’un lezbiyen kardeşini Celestine Rae canlandırıyor.

Just Friends

Just Friends, Hollanda yapımı romantik bir gay filmi. Joris (Josha Stradowski) Suriyeli bir tıp öğrencisi olan Yad’a (Majd Mardo) aşık oluyor, fakat çiftin muhafazakar aileleri her şeyi daha zor hale getiriyor ve çifti ayırmaya çalışıyor.

Tucked

İngiltere’nin Brighton kentinde 21 yaşında bir drag queen olan Faith (Jordan Stephens), kendisi gibi bir drag queen olan 80 yaşındaki Jackie’yi (Derren Nesbit) rehber ediniyor ve ikisinin arasındaki bağ yürek ısıtan bir anne-çocuk ilişkisine dönüşüyor. 

Woke

Fransız yapımı bir internet dizisi olan Woke, gay bir Müslüman olan Hicham’ın (Mehdi Meskar) hayatını konu alıyor. Hicham, yaşadığı küçük kasabadan kaçıp Lyon’a yerleşiyor ve gay aktivist arkadaşı Thibaut (Eric Pucheu) ile iletişime geçiyor. Thibaut ise gösterdiğinden farklı bir karaktere sahip ve Hicham’ı karışık bir hikaye bekliyor. 

The Last Resort

Yönetmenliğini Kareem Tabsch ve Dennis Scholl’un yaptığı The Last Resort, 1980’lerdeki Miami’nin güney sahillerindeki kültürü anlatıyor. Belgeselin, 1982’de öldürülen fotoğraf sanatçısı Andy Sweet’in fotoğraflamış olduğu bir kareden esinlendiği belirtiliyor.

Girl

15 yaşındaki Lara (Victor Polster), bir yandan bale eğitimini devam ettirmeye çalışırken bir yandan da biyolojik cinsiyetini arkadaşlarından saklamaya çalışıyor. Dizi, trans bir karakter için trans olmayan bir oyuncu seçilmesinden ötürü farklı çevrelerin eleştiri odağı haline gelmişti.

Queer Eye: Sezon 3

Queer Eye bildiğimiz gibi, bilmeyenler içinse tam başlama vakti. Yeni sezonda yer alacak ilk çift ve ilk lezbiyen, diziyi daha özel kılıyor. 

Shrill

Aidy Bryant’ı Annie rolünde gördüğümüz Shrill, gerçek bir drama. Annie, yazar olmak istiyor fakat patronu (John Cameron Mitchell) kızcağıza cehennem azabı yaşatıyor. Annie’nin lezbiyen oda arkadaşı (Lolly Adefope) kendisine sürekli destek oluyor ve dertlerini dinliyor. Tüm bunlar olurken Annie kilosu ve görünüşü nedeniyle dışlanıyor ve özgüven problemleriyle boğuşuyor.

Billions

Kendisini ikili sistemin dışında tanımlayan bir oyuncu olan Asia Kate Dillon’un, yine aynı yönelimdeki Taylor Mason’u canlandırdığı dizide ABDli bir avukatın (Paul Giamatti) bir milyarder (Damian Lewis) ile olan macerası anlatılıyor. 

Öneriler

1 Comment

    Avatar
  • woke’ yi nerden izleyebilirim acaba? bir türlü bulamadım da

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin