Sam Smith: Cinsiyet Değiştirmeyi Düşündüğüm Oldu, Hala Da Düşünüyorum

 Sam Smith: Cinsiyet Değiştirmeyi Düşündüğüm Oldu, Hala Da Düşünüyorum
Digiqole ad

Müzisyen Sam Smith, aktris Jameela Jamil ile gerçekleştirdiği röportajda kuir olduğunu açıkladı.

Instagram’da başlayan yeni bir seri olan “I Weigh Interviews”e konuk olan Smith, kendi vücuduyla alakalı düşüncelerini de paylaştı.  

Yarım saat süren röportajda, Smith hayatı boyunca karşılaştığı çeşitli problemleri anlattı. 11 yaşında göğüsleri büyüyen Smith, doktora götürüldüğünde göğüs bölgesinde fazladan östrojen olduğunu öğrendiğini söyledi. 

10 yaşında gay olduğunu açıkladığını belirten sanatçı, vücudundaki farklılık nedeniyle özgüven problemleri yaşadığını da ekledi. Smith, Instagram’da tişörtsüz bir fotoğrafını paylaşarak beden olumlama hareketine olan desteğini gösterdi. 

https://www.instagram.com/p/Btypu_iAaVt/?utm_source=ig_embed

Oscar ve Grammy ödüllü sanatçı, 2017 yılında “erkek olduğu kadar kadın gibi” hissettiğini de söylemişti. Jamil ile olan röportajında da kuir kimliğini ön plana çıkardı. 

“Birçok farklı şeyin karşımıyız. Herkes özel ve herkes eşsiz bir karışım. Kendimi erkek ya da kadın olarak görmüyorum. Arada bir yerlerde geziniyorum. Bu bir spektrum ve ben spektrumun ortalarında bir yerdeyim.”

“Kimi zaman oturup cinsiyet değiştirmeyi düşündüğüm oldu. Hala da düşünüyorum fakat istediğimin bu olduğunu zannetmiyorum.”

“Cinsellik hakkında düşünürken her zaman özgür bir zihne sahip oldum. Yürürken, konuşurken, sevişirken ‘kadınsı’ olduğum zamanlar oldu.”

Cinsel yöneliminden ötürü hayatı boyunca problemlerle karşılaştığını söyleyen Smith, 16 yaşında erkek kıyafetleri giymeyi bıraktığını; tayt, kürk ve makyaj ile dolaşmaya başladığını belirtiyor. Bulunduğu köyün bu kadar açık tek kuir figürü olduğunun da altını çiziyor.

Londra’ya taşınmasıyla beraber daha sade bir giyim tarzına geçtiğini ekliyor. Smith, bu zamanları “kilo problemi” ile anıyor. 

Röportajda da görülebileceği üzere 26 yaşındaki kuir sanatçı, kuir olmak ve vücut problemleri hakkında konuşmaktan çekinmiyor. Smith, kuirliğin bir yolculuk olduğunu ve bu yolculuğun zaman aldığını belirtmeden geçmiyor. 

“Kendini sevmek. İnsanların çoğu bunu varılacak bir nokta zannediyor. Oysa bu bir uygulama.”

2 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

73 Paylaşımlar
Paylaş73
Tweetle
Paylaş
Pin