Dövüşmek İçin Yetiştirilmiş İki Erkek, Sevmeyi Öğrenebilir Mi?

 Dövüşmek İçin Yetiştirilmiş İki Erkek, Sevmeyi Öğrenebilir Mi?
Digiqole ad

Hope Theatre Company’nin, Rob Ward tarafından yazılan komik ve trajik aşk hikayesi olan Gypsy Queen’de sorulan soru tam olarak bu.

2018 Manchester Tiyatro Ödülleri’nden En İyi Yeni Oyun ve En İyi Yapımı kategorilerine aday olan ve 2017’de başarılı bir İngiliz turnesinde iki adaylık kazandıran Gypsy Queen, 2018 yılının 31 Ocak’ından 4 Şubat’a kadar Waterloo’daki heyecan verici Vault Festivalinde bir hafta gösterimde olacak.

Gypsy Queen, muhteşem George O’Connell’ın hikayesidir: Gezgin, çıplak savaşçı, halk kahramanı ve Çingene Kral. George bu hayatını geride bırakır ve profesyonel bir boks dünyasının kapılarını aralar.

Karşı köşede, gay boksör Dane ‘The Pain’ Samson, bir boks efsanesinin genç varisi ve oğludur. Dane’in de içinde bulunduğu savaşları, onları hiç tahmin edemeyecekleri bir yere götürecektir.

Bu, kendilerini ve birbirlerini bulan iki erkeğin hikayesi. Çingene Kraliçesi, iki savaşçı arasında, en büyük mücadeleyi ringin dışında keşfedilen alışılmadık bir aşk hikayesidir. 

Sporda LGBT görünürlüğü, aktör ve yazar Rob Ward için her zaman sıcak bir gündem maddesi.

Bu çoklu rolü oynayan Ward’ın yanısıra Richard Bean’in Harvest with New Perspectives Theatre Company ile başarılı bir İngiltere turu düzenleyerek Gypsy Queen’e katılan aktör John Askew de var. Son zamanlarda Manchester’da bulunan Sheffield Askew, bundan önceki yıllardan beri boks tecrübesine sahip olduğundan, bu rol için eldivenleri eline alırken sorun yaşamamış olmalı!

Hope Tiyatro Şirketi, Çingene Krallığı’nın yönetmeni Adam Zane tarafından kurulan, LGBT çalışmalarında uzmanlaşmış Manchester merkezli bir tiyatro şirketidir. 

2017 Edinburgh Fringe Festivalinde Gypsy Queen, Uluslararası Af Örgütü Özgürlüğü İfadesi ödülüne layık görüldü ve yaratıcı Rob Ward, British Council’in 2017 Yükselen Sanatçıları’ndan biri seçildi. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

56 Paylaşımlar
Paylaş56
Tweetle
Paylaş
Pin