fbpx   .  

İzleyin: Gay Futbolcunun Takım Arkadaşlarına Açılma Anı

Eski futbolcu ve şimdinin radyo sunucusu Richie Anderson,  gay olduğunu futbol takımına açıklarken çekilmiş bir videoyu geçtiğimiz günlerde paylaştı.

22 Ocak’ta yayınlanan bölümde, radyo sunucusunun takım arkadaşlarına açıldığı sahneler yer aldı.

 

Sunucu yıllar önce ailesine ve arkadaşlarına açıldığını, ancak reddedilmekten korktuğu için takım arkadaşlarına daha önce açılamadığını açıkladı.

 

“Arkadaşlarım da ailem de biliyordu ancak futbol sahasında olduğumda eşcinselliğim adeta bir tabu gibiydi. Neden ben ve diğer futbolcular eşcinsellikleriyle ilgili sessiz kalmak zorunda?”

Anderson, bir hafta boyunca birçok eşcinsel futbolcuyla görüştü ve spor hoşgörüsünü teşvik eden insanlarla bir araya geldi.

Futbol Assocation (FA) Ekleme Danışma Kurulu’ndan Paul Elliott ile bir araya geldi ve çift, sporda homofobi ile mücadele etmek için neler yapılabileceğini tartıştı.

Ayrıca gay oyuncuları yöneten bir menajer ile bir araya geldi. Film, Anderson’un 21 Ocak Pazar günkü zaferden sonra takım arkadaşlarını bir toplantı için davet etmesi etti ve açılmasıyla sona erdi.

“Futbolda homofobi olduğu bir gerçek. Ben de gay bir futbolcu olduğum için bu benim için büyük bir anlam ifade ediyor. Ben size tamamıyla açık olmak istedim ve size karşı dürüst olmak istedim.”

Anderson takım arkadaşlarından çok güzel bir tepki aldı ve takım arkadaşları bunun aralarını asla bozamayacağı konusunda ısrarcı oldular.

Sunucu, bunun diğer eşcinsel sporculara yardımcı olabilecek bir deneyim olmasını umduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.