Dünyanın En İkonik Rollerinden Biri Jared Leto’ya Gitti! Leto, Yeni Filminde Andy Warhol’u Canlandıracak!

 Dünyanın En İkonik Rollerinden Biri Jared Leto’ya Gitti! Leto, Yeni Filminde Andy Warhol’u Canlandıracak!
Digiqole ad

Jared Leto, geçtiğimiz cumartesi günü Instagram hesabından yeni bir filmde ünlü sanatçı Andy Warhol’u canlandıracağını duyurdu.

Platformda paylaştığı gönderisinde,

“Evet, yeni bir filmde Andy Warhol’u canlandıracağım doğru,” diye yazdı. Bu fırsatı yakaladığı için ‘minnettar’ ve ‘heyecanlı’ olduğunu da ekledi.

Andy Warhol 1987 yılında 58 yaşındayken aramızdan ayrıldı. Warhol, LGBTİ+ haklarının gerçekleşmesi daha ‘hayal’ olarak görülürken eşcinselliği konusunda oldukça açıktı. Çalışmalarında Marilyn Monroe’ya ve Campbell’s Soup Cans’e yer vermişti. Warhol’un çalışmaları genellikle reklamlar, ünlülerin kültürü ve sanatsal dışavurumculuk gibi konuların iç içe geçmesini keşfediyordu.

Leto, proje hakkında detay vermese de Page Six, The Hollywood Reporter’ın, Leto’nun “Warhol” isimli bir biyografi filminde rol alacağının ve filmin ortak yapımcılığını üstleneceğini yazdığı 2016 yılında yayınlanmış raporuna dikkat çekti. Aynı zamanda raporda filmin ortak yapımcılığını The Social Network ve Captain Phillips’ten tanıdığımız Michael De Luca’nın da üstleneceği yazıyordu. Filmin senaryosunu da Boarwalk Empire’ın yaratıcısı ve The Wolf of Wall Street’in yazarı Terence Winter’ın üstleneceği belirtilmişti.

Filmin senaryosu için Victor Bockris’in yazmış olduğu “Warhol: The Biography”nin temel alınması bekleniyor. Leto’nun Instagram gönderisinde paylaştığı yazıyla yeni bir projeden mi yoksa bu projeden mi bahsetmiş olduğu henüz bilinmiyor. 

Leto, hem oyuncu hem de müzisyen. İlk başta My So-Called Life isimli diziyle ünlenen sanatçı, daha sonra Fight Club, American Psycho ve Suicide Squad gibi yapımlarda yer aldı. Dallas Buyers Club’ta canlandırdığı trans kadın rolüyle “En İyi Yardımcı Oyuncu” kategorisinde Oscar, Golden Globe ve ‘Screen Actors Guild Award’ gibi büyük ödülleri kazandı.

Duyuru, Warhol’un doğum günüde yapıldı. Warhol bugün yaşasaydı 92 yaşında olacaktı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

34 Paylaşımlar
Paylaş34
Tweetle
Paylaş
Pin