Lili Reinhart, Biseksüel Olarak Açılmasıyla İlgili Konuştu: Yalan Söylüyorum Diye Suçlanmaktan Korktum

 Lili Reinhart, Biseksüel Olarak Açılmasıyla İlgili Konuştu: Yalan Söylüyorum Diye Suçlanmaktan Korktum
Digiqole ad

Riverdale dizisinin yıldızı Lili Reinhart, bu yazın başlarında biseksüel olarak açıldı

Flaunt dergisiyle yaptığı yeni bir röportajda Lili, gençliğinden beri kadınlara ilgi duyduğunu fakat bazı etkenler sebebiyle toplum içerisinde cinsel yönelimi konusunda rahatça konuşamadığını söyledi. 23 yaşındaki oyuncu, suçlamalarla karşılaşmamak için “Geçmişte oldukça heteronormatif ilişkilerde bulunduğum için medyanın beni ‘ilgi çekmek için yalan söylüyor’ diye suçlamasından çekindim,” dedi.

“Yine de yakın arkadaşlarım ve ailem, biseksüel olduğumu çoktan biliyordu.” 

Ünlü oyuncu röportajında Los Angeles’ta LGBTİ+ bireylerle birlikte bir Black Lives Matter protestosuna katılmış olmasının açılmasında büyük etkisi olduğunu söyledi.

“Şu anda yaşanmakta olan adaletsizliklere karşı mücadele veren birçok insanla çevriliydim. Muhteşem bir şeydi,” dedi. 

Buna rağmen genç oyuncu, başlangıçta biseksüel olarak açılmaktan çekindi. Bu, ne yazık ki birçok biseksüelin yaşadığı bir durum. Bifobi, biseksüellerin göz ardı edilmesi ve biseksüeller hakkında LGBTİ+ ortamlarında ve bu ortamların dışında yanlış bilgilerin yayılmış olması, biseksüellerin zihinsel sağlığını olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Biseksüellerin toplum içerisinde kabul edilmesi geçen yıllarla birlikte artsa da ‘biseksüellerin göz ardı edilmesi’ probleminin farkında olunmalıdır. Biseksüellik, gerçektir ve güzeldir. Biseksüellerin ‘sevgili geçmişine’ ya da ‘diğer etkenlere’ bakılmaksızın kabul edilmesi gerekir.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin