fbpx   .  

Out’a Konuşan Ricky Martin: Bazen 10 Tane Daha Çocuğumuz Olsun İstiyorum

2020 yılı, Ricky Martin’in kariyeri için çok büyük ve etkili olacaktı. Martin, Arjantin ve Şili’ye geçmeden önce, ocak ayında Puerto Rico’da turnesine başladı. Fakat mart ayında koronavirüs sebebiyle hükümetler virüsün yayılmasını engellemek için önlemler almaya başlayınca Martin’in konser tarihleri ertelendi. Martin, Out ile yaptığı röportajda bu konuyla ilgili,

“Bir daha binlerce insanın önünde konser veremeyecekmişim gibi hissettim. Binlerce insanın önünde konser vermeyi, yetmiş yaşımda bile, istediğim sürece her zaman yapabileceğimi düşünürdüm. Fakat koronavirüs sebebiyle birçok planım ve hayalim suya düştü.” Dedi.

 

Martin’in müzik aşkı, çocukluğundan beri içinde olan bir şeydi. Dünyaca ünlü şarkıcının dedesi bir şairdi ve evlerinde radyo her zaman açık olurdu. Martin’in müzik aşkı, işte tam olarak buradan geliyordu. Martin,“eşsiz bir müzik zevkine sahip” diye nitelediği kocası Jwan Yosef ile ilişkisi sayesinde daha güçlü bir söz yazarı olduğunu söyledi.

 

4 çocuk sahibi Martin ve Yosef, 2017 yılında evlendi. Ünlü şarkıcı karantina sürecinde birlikte çeşitli müzikler dinlediğini ve yaklaşık dokuz ay önce başlamış olduğu, başlangıçta adını “Movimiento” koyduğu albümü üzerine çalıştığını söyledi.

Martin, albümü üzerinde çalışmasının kendisi için bir tür ‘terapi’ niteliğinde olduğunu söyledi. Ayrıca sanatçı albümü, ‘Pausa’ ve ‘Play’ olmak üzere ikiye ayırdı. Bad Bunny, Residente, Sting ve Carla Morisson gibi şarkıcılarla iş birliği yaptığı albümünün ilk kısmını geçtiğimiz günlerde yayınladı.

Karantina sürecinde Beverly Hills’teki büyük evlerinde altı kişi kaldıklarını belirten Martin, büyük çocukları Valentino ve Matteo’nun ömürleri boyunca evden eğitim alacaklarını söyledi. Martin karantina sürecinde müzik yaparken Yosef de sanatını icra etti.

“35 yaşımdayken baba oldum. Bu, 48 yaşında baba olmakla aynı şey değil, enerjiye ihtiyacın oluyor! Ben de haliyle güçlü ve sağlıklıyım. İki bebeği aynı anda taşırken, bebek arabası ve sırt çantalarıyla da ilgileniyorum. Bunun çok büyük sorumluluk olduğunun farkındayım.” 

Her ne kadar Martin ve Yosef’in dördüncü çocuğu Renn, geçtiğimiz ekim ayında dünyaya gelse de ikili, ailelerini ‘taşıyıcı anne yöntemiyle’ genişletmeye devam etmeyi düşündüklerini söyledi. Martin, geçtiğimiz zamanlarda yaptığı bir konuşmada büyük aileleri sevdiğini ve büyük annesinin 14 çocuğu olduğunu söylemişti.

Out ile röportajındaysa,

“İster miyim? Gelecekte bir sürü toruna sahip olmak, pazar günleri kocaman bir aile yemeği düzenlemeyi tabii ki isterim. Bazen on tane daha çocuğumuz olsun istiyorum. Ama sabahları herkes ağlarken ‘Peki, altı olsa da olur,’ diye düşünmeden edemiyorum.” 

“Uzun yıllar boyunca baba olma hayali kurdum. Uzun bir süre boyunca gizli bir eşcinsel olduğum için ve çocuk sahibi olamayacağımı düşündüğüm için defalarca ağladım. Evlat edinmek çok güzel bir seçenek. Fakat eşcinsel ebeveynler, bazı ülkelerde bu konularda hala sorunlar yaşayabiliyor.”

Kendini hayır işlerine de veren sanatçı, 2000 yılında kariyerinin zirvesindeyken kurduğu derneği Ricky Martin Foundation ile koronavirüsle mücadele için önemli çabalar sarf etti.

“Bir şey yapmayacaksam bile bunların yaşanmasına izin vermeyeceğim. 75 milyona hitap edebildiğim bir platforma sahibim. Bu yüzden insanların duyması gereken korkunç şeylere karşı sesimi çıkarmamam korkunç bir şey olur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.