Bir İmam, Pride Yürüyüşlerini İptal Ettiği İçin Allah’a ve Koronavirüse Teşekkür Etti

 Bir İmam, Pride Yürüyüşlerini İptal Ettiği İçin Allah’a ve Koronavirüse Teşekkür Etti
Digiqole ad

Saraybosna’da imamlık yapan Muhamed ef Velic, bu ay koronavirüs sebebiyle iptal edilen Pride yürüyüşleri için hem Allah’a hem de koronavirüse, paylaştığı Facebook gönderisinde teşekkür etti.

Saraybosna’nın “İkinci Pride Yürüyüşü” 23 Ağustos tarihinde gerçekleşecekti. Ancak organizatörler, Bosna-Hersek’in başkentinde ‘son altı haftada koronavirüs vakalarında artış görülmesi’ nedeniyle geçen hafta Pride yürüyüşünü iptal etti. 

Saraybosna’nın tarihi bölgesindeki Osmanlı dönemine ait Ferhadiye Camii’nin imamı Muhamed ef Velic, iptal haberiyle ilgili Facebook’ta şunları söyledi,

“Medya, Saraybosna’daki eşcinsel yürüyüşünün, koronavirüs nedeniyle ertelendiğini bildirdi. Her kaza ve trajedide bir miktar mutluluk, iyilik ve güzellik vardır.” 

“Allah’a her şey için teşekkür ederim.” 

“Sevgili Allah’ım, koronavirüsün ve eşcinsel yürüyüş törenlerinin şehrimize bir daha gelmemesini nasip eyle! Amin!”

Velic’in Facebook’ta yaklaşık 73 bin takipçisi bulunuyor. Paylaştığı gönderinin altınaysa yaklaşık olarak 78 yorum geldi ve yorumların çoğunda “Amin,” yazdı. 

Yine de herkes imamla aynı fikirde olmadı. Gelen yorumlardan birinde, “İslam topluluğunda bile eşcinsel bireyler var,” yazdı ve insanların birbirini yargılamaması gerektiğini söyledi.

Ayrıca bu, Velic’in koronavirüs salgınını dini bir şeye bağladığı ilk olay olmadı. Ocak ayında Çinlilerin “Müslüman Uygurlara kötü davranması” sebebiyle Allah’ın koronavirüsü bir ceza olarak gönderdiğini söyledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

87 Paylaşımlar
Paylaş87
Tweetle
Paylaş
Pin