Dünyanın İlk Pride Treni LGBTİ+ Çalışanlarıyla Yola Çıkıyor!

 Dünyanın İlk Pride Treni LGBTİ+ Çalışanlarıyla Yola Çıkıyor!
Digiqole ad

Pride etkinlikleri İngiltere’de ve dünyada koronavirüs sebebiyle iptal edilmiş olabilir ama yine de bu durum, Avanti West Coast’un geçtiğimiz günlerde duyurduğu, İngiltere’de yakında LGBTİ+ çalışanlarıyla yola çıkacak ilk Pride trenini durduramıyor. The Daily Mail, trenin 11 vagonlu olacağını ve içerisindeki çalışanların tamamının LGBTİ+ olacağını rapor etti.

Avanti West Coast’un yönetici müdürü Sarah Copley, “LGBTİ+ toplumundaki herkesi temsil eden yeni Avanti West Coast Pride Treni’nin çıkacağının duyurusunu yapmaktan mutluluk duyuyorum,” dedi.

“Tren, çeşitliliğin ve kabul ediciliğin bir simgesi olacak.” 

Trenin idarecisi Paul Austin,

“Bu tren, kim olduğumun kabul edilmesi ve LGBTİ+ toplumunun temsil edilmesiyle ilgili. İngiltere’nin LGBTİ+ çalışanlarıyla yola çıkacak Pride treninin bir parçası olmak, günümüzde daha dahil edici, çeşitli ve eşit bir topluma sahip olduğumuzu gösteriyor. Bu yüzden günümüzde yaşıyor olmaktan gurur duyuyorum.”

Avanti West Coast, cesur ve göz alıcı trene bir ad koymak için internet sitesinden topluma trenin adının ne olması gerektiğini sordu.

“Bu, Pride hakkındadır. Bu yüzden trene, insanların kalbine ve ruhununa hitap edecek bir isim koymak istiyoruz.” 

Trende geleneksel gökkuşağı renklerinin bulunmasının yanı sıra aynı zamanda siyahi ve Asyalı insanları temsil etmesi için siyah ve kahverengi renkleri de bulunuyor. Aynı zamanda trende transseksüel bayrağını temsil etmesi için pembe, mavi ve beyaz renkleri de yer alıyor.

Trenin çalışanlarının her zaman LGBTİ+ olup olmayacağı hakkında kesin planlar bulunmasa da Copley, trendeki renklerin her zaman olacağını ima ederek, “Yılın 365 gününde gururla yaşıyoruz, sadece bir gün değil,” dedi. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

62 Paylaşımlar
Paylaş62
Tweetle
Paylaş
Pin