Durex Reklamında Öpüşen Çift, Kendi Billboardları Önünde Yeniden Öpüşerek Ekledi: Aşk Her Zaman Kazanır!

 Durex Reklamında Öpüşen Çift, Kendi Billboardları Önünde Yeniden Öpüşerek Ekledi: Aşk Her Zaman Kazanır!
Digiqole ad

Durex, billboardda sergilemek için gerçek hayatta sevgili olan eşcinsel bir çifti manken olarak kullandı. Michael Allsopp reklamla ilgili olarak,”12 yaşındayken görmem gereken kuirlik,” şeklinde bahsetti.

24 yaşındaki Michael Allsopp’un ve gerçek hayatta sevgilisi olan Sean Somal’ın öpüştüğü Durex reklamı, markanın ‘kurallara meydan oku’ isimli kampanyasının bir parçası.

Allsopp, Instagram hesabına reklamla ilgili,

“17 yaşındayken, gelecekte 12 yaşında görmem gereken kuir model olmam gerektiğine karar verdim. 12 yaşındayken mücadele eden ve kendine bir çıkış yolu bulamayan bir çocuktum. Her gün asıl benliğimi ortaya çıkarmaya çalışıyordum fakat bu durum bazen zorbalık görmeme bazen de tacize uğramama sebep oluyordu. Şimdiyse burada sevgilim Sean ile bir billboardda sevgi ve seksi kutluyoruz. Kendimle gurur duyuyorum ve umarım bu reklam vasıtasıyla başkalarının benliğini ortaya çıkarmasında yardımcı olabilirim,” diye yazdı.

Allsopp ayrıca, Katolik olması yüzünden geçmişte homofobik olaylar yaşadığını ve zorbalığa maruz kaldığını söyledi.

“Bu kampanya benim için fazlasıyla kişisel olma özelliğine sahip. Belfast’ta büyürken ‘kuir’ ve ‘gay’ gibi kelimeler genellikle kötü anlamda kullanılıyordu. Homofobi ve cinsiyetçilikle uzun bir süre mücadele ettikten sonra kendimi, aşkı ve büyümeyi genç yaşta kabul edebildim. Bu şekilde kendimi nasıl kabul edebileceğimi de öğrendim.”

“Bu reklamın cinsel yönelimini ve benliğini keşfetmeye çalışan herkese yardımcı olmasını umut ediyorum. Gençken zor zamanlarımda YouTube’da It Gets Better tarzı projeleri izlerdim. İnsanların aşkın her zaman kazanacağını ve aşkın aşk olduğunu bilmelerini ve her zaman güçlü olmalarını istiyorum.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

42 Paylaşımlar
Paylaş42
Tweetle
Paylaş
Pin