Ekranlarda Görmeye Bayıldığımız 10 Lezbiyen & Biseksüel Karakter

 Ekranlarda Görmeye Bayıldığımız 10 Lezbiyen & Biseksüel Karakter
Digiqole ad

Oturup sevdiğiniz dizinin en yeni sezonunu izlerken kendinizi kuir romantizmine kaptırmanız oldukça müthiş. Netflix gibi yayıncı servislerle sanki her hafta yeni bir (ya da üç) dizi çıkıyormuş gibi hissediyoruz.

Bu içeriği, içinde birkaç lezbiyen ve biseksüel karakter barındıran dizilerle ilgili kısa bir yazı gibi düşünebilirsiniz.

Casey – ‘Atypical’

Netflix’in dizisi Atypical’ın ikinci sezonunu çıkarmasıyla seyirciler, aşkı ve kız kardeşi Casey’i arayan otizmli lise son sınıf öğrencisi Sam Gardner’ın dünyasına daldı. Casey, utangaç, eğlenceli,  karizmatik bir şekilde endişeli olan, Sam’in hayatında arkaplanda bir karaktermiş gibi hisseden, ama kendisini çözmeye çalışan bir kız. Yeni bir özel okula başladığında Luisa ile tanışır ve yeni arkadaşına karşı bir şeyler hissetmeye başlar ve Casey’nin daha önce kendisi hakkında düşündükleri şeyler değişmeye başlar.

Mary Beth ve Dr. Indria – ‘Bojack Horseman’

Beşinci sezonun en iyi bölümlerinin birinde, Wanda Sykes ve Issa Rae, hikayelerini paylaşan bir çifti seslendiriyor. Bu çiftimiz, Bojack Horseman bölümünde, olağan deliliği çok eğlendirici bir şekilde anlatıyor. Ancak onları boş muhabbet yaparken izlemek bile oldukça sevimli.

Eve – ‘Killing Eve’

Suikastçi Vilanelle ile riskli bir kedi-fare oyununda yakalanan M15 subayı Eve’i , Sandra Oh oynuyor. Dizideki bir çok karakter kendi cinselliklerini dizi boyunca keşfediyor ve size fazla spoiler vermeden eşcinsel hayranların daha fazlası için yalvartan kuir bir olay yaşandığını söylemek istiyoruz.

Jenna Hawthorne  – ‘American Vandal’

Netflix’in komik gerçek suç taklidinin ikinci sezonu büyük bir… kaka ile başlıyor. Birisi, kakayla ilgili olaylar dahilinde, Katolik bir okulda terör estiriyor. Ancak, oldukça açık ve kapalı bir dava olarak başlayan şey, Brooke ile yaşadığı şeyler kaosa dönen, imaj saplantılı Jenna Hawthorne’a bağlanıyor. Şok edici olaylar göreceksiniz, bu yüzden diziyi izlemelisiniz.

Rubby ve Sapphire – ‘Steven Universe’

Evet, bu karakterlerin cinsiyetsiz olduğunu biliyoruz ama haydi bu çifte eşcinsel diyelim. Dünyayı korumak için savaşmadıkları zaman, bu sevimli çiftimiz, televizyon tarihinde bir çocuk çizgi filminde evlilik teklifinde bulunan ve evlenen ilk eşcinsel çift.

Anissa – ‘Black Lightning’

Ekranlardaki ilk siyahi ve lezbiyen karakterimiz doktor olmak için çabalarken aynı zamanda kötü adamların kıçlarını tekmeliyor. Oyuncumuz Nafessa Williams, “Genç bir lezbiyen Anissa’yı izlediğinde, umarım nasıl cesur olabileceği, nasıl görünürse görünsün kendini seveceği konusunda ilham alır.” Demişti.

Karolina ve Nico ‘Marvel’s Runaways’

Kızların bulunduğu bir aşk üçgenini izlemeyi kim sevmez ki! Aileleri kıyamet getiriyor olabilir ama eşcinsel aşkı bir şekilde yaşamanın yolunu bulur! Karolina ve Nico’nun diğer sezonda neler yaşayacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

36 Paylaşımlar
Paylaş36
Tweetle
Paylaş
Pin