Bu Yılın En Beğenilen Pride Koleksiyonları

 Bu Yılın En Beğenilen Pride Koleksiyonları
Digiqole ad

Gurur duyun.

Bu yılda Pride sezonu birbirinden önemli markaların Pride koleksiyonlarını ardı ardına çıkarmasıyla geçti. Her yıl olduğu gibi bu sene de birçok LGBT Derneğine bu koleksiyonlar sayesinde yardım edildi. İşte bu yılın ‘En İyi’ Pride koleksiyonları;

DKNY X Hetrick-Martin Institute

DKNY, NY esaslı hayır kurumu Hetrick-Martin Institute ile yaptığı ortaklıkla PRIDE’ı kutlayan kapsül bir koleksiyon çıkardı.

HMI, LGBT haklarını kurulduğu zamandan beri savunup korumasının yanı sıra, 40. yıl dönümünü kutluyor ve hala verdikleri hizmete oldukça ihtiyaç duyan birçok genç bulunuyor. Sıcak bir yemek yiyebilmeleri, duş alabilmeleri, akıl sağlığı hakkında uzmanlara danışabilmeleri, yeni arkadaşlar edinip eğlenmeleri veya sanatları üzerinde çalışabilmeleri için verdiği servislerle HMI, genç ve muhtaç LGBTlere oldukça yardımcı oldu.

Amerika’nın en eski ve en büyük LGBT gençlik hizmeti organizasyonlarından biri olan Hetrick-Martin, koleksiyonun kampanyasına, dijital içeriğine katıldı ve DKNY tarafından HMI’a, öncülük ettikleri görevinde destek olmak için bağış yapıldı.

Levi’s x OutRight Action International

Levi’s, LGBT topluluğunun gücünü kutluyor ve bu güce güç katıp özgürleşmelerinde destek olmak için ürünlerine gökkuşağı ekledikleri bir koleksiyon çıkarttı. (ne yaptıklarını gördünüz mü?).

Levi Strauss & Co.’da kıdemli başkan yardımcısı ve pazarlama kurulu başkanı olan Jen Sey, “Levi’s’ın çalışanlarının ve hayranlarının LGBT topluluğunu desteklediği uzun bir geçmişi var. 1992’de eşcinsel partner avantajlarını sunan ilk şanslı 500 şirkettendik ve o zamandan beri desteklerimiz değişmeden kaldı. Dünya’da kutlanan Pride törenlerine katılmaktan ve her sene Pride’a özel olarak koleksiyon çıkarmaktan gurur duyuyoruz,” şeklinde açıklama yaptı.

Bu yılın Pride koleksiyonunu yapıyor olmasının yanı sıra, tüm dünyada LGBT hakları için çalışan OutRight Action International ile yaptığı ortaklıkla L’evis, uzun süredir desteklediği LGBT topluluğuna verdiği desteği devam ettirecek.

DR Martens x AKT

Dr. Martens bu sene LGBT topluluğuna 1460 botlarının gelişiyle adından söz ettiriyor. Ünlü Docs siluetinin ve PRIDE’ın harflerinin basılı kayışının yanı sıra, oldukça cesur ve ‘pride dolu’ bir tarza sahip. Bunları bir şortla giyip etrafa gülücükler atarak şov yapmak için hazırız (dramatik görünmesi için bir de bayrak alıp)!

Marka, evsiz LGBTlerle ilgili olan hayır kurumu AKT’ye yaptığı bağışla, desteğini sürdürmeye devam edecek.

Calvin Klein x Human Rights Campaign Foundation

Calvin Klein’ın özgüvenin, kendini ifade etmenin ve dahil olmayı kutlayan Pride kapsülüyle tanışın!

Çeşitli renkler barındıran bu klasik kapsülde, iç çamaşırından (atlet ve boxer gibi) tatlış hoodilere, terliklerden Pride basılı kotlara kadar çeşitlilik bulunuyor. “LGBT” eşitliğini destekleyen Calvin Klein, “Human Rights Campaign Foundation”a  yüklü miktarda bağışta bulundu.

HM

HM’siz bir Pride ‘artık’ düşünemiyoruz! Son 2 senedir muhteşem Pride koleksiyonları çıkartan HM, bu seneyi de es geçmedi. Trans aktivist ve oyuncu Laverne Cox’un da reklam kampanyasında yer aldığı koleksiyon, ülkemizde de satışa çıktı.

30 Mayıs itibariyle satışa çıkan koleksiyonda, üzerinde “Gururlu”, “Kendin Ol”, “Sevgi herkes içindir” yazan tişörtler ve bluzlar yer aldı.

Adidas & Nike

İki büyük ezeli rakip ve dev, yine Pride ayında resmen birbirleriyle yarıştı! Adidas’ın Pride koleksiyonunu görücüye çıkarmasının hemen ardından Nike’da, ‘LGBT’ler bizim için de oldukça önemli.’ Dercesine hemen Pride koleksiyonlarını yayınladı.

‘Hangi koleksiyonu daha çok beğendiğiniz?’ diye sorarsanız ikisi de oldukça iyiydi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

31 Paylaşımlar
Paylaş31
Tweetle
Paylaş
Pin