Elliot Page’den İlk Instagram Postu: Desteğiniz İçin Teşekkür Ederim

 Elliot Page’den İlk Instagram Postu: Desteğiniz İçin Teşekkür Ederim
Digiqole ad

Uzun süredir eşcinsel ikonu olan oyuncu, bu ayın başlarında transseksüel olarak açıldığında manşetlere oturmuştu.

Elliot Page, trans olarak açıldığı Aralık ayı başında kuir interneti kırıp geçirdikten sonra sosyal medyaya geri döndü ve trans topluluğundan aldığı sıcak karşılama için minnettarlığını ifade etti.

Pazar gecesi, Oscar adayı oyuncu Instagram’da göz kamaştırıcı bir selfie paylaştı. Ünlü yıldız paylaştığı fotoğrafla,

“Kalbimin derinliklerinden teşekkür ederim. Sevginiz ve desteğiniz en büyük armağandı” dedi.

Page ayrıca okuyucuları, eğer mümkünse, trans topluluğunun sadece hayatta kalmayı değil, aynı zamanda gelişmeyi sağlayan iki hayati girişim olan TranSanta ve Trans Lifeline’ı desteklemeye teşvik etti. İlki, trans gençlerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan sosyal medya tabanlı bir hediye verme girişimi, böylece kibar yabancılar tatil sezonu için bu ihtiyaçları karşılamaya yardımcı olabilir. Platform, Chase Strangio, Kyle Lasky, Pidgeon Pagonis ve Indya Moore tarafından kuruldu.

Sayfada bahsedilen diğer girişim olan Trans Lifeline, web sitelerine göre “krizdeki trans kişilere – trans topluluğu için trans topluluk tarafından doğrudan duygusal ve finansal destek” sunan bir kuruluş. Bu duygusal destek, gönüllüler tarafından yürütülen iki telefon hattından oluşuyor: biri trans ve cinsiyetlerini sorgulayan arayanları trans topluluğu üyeleriyle bağlayan hat, diğeriyse trans destekçilerini translar veya diğer destekçilerle toplumu destekleme deneyimi olanlarla eşleştiren.

Trans Lifeline ayrıca, tüm hibelerin% 75’i BIPOC için ayrılmış olarak, isim değişiklikleri için mikro bağışlar sağlıyor. Halihazırda tutuklu bulunan transların komisyon fonları ve ceza infaz kurumlarından kısa süre önce serbest bırakılan translar için de hibe talep edilebiliyor.

Page’in bu girişimleri desteklemesi şaşırtıcı değil, çünkü açıldığı notunda bile özellikle Siyahi ve Latin kökenli trans kadınların trans varlığının sert gerçekliğinden bahsetmişti. Oyuncu ayrıca, “trans sağlık hizmetlerini suç saymaya çalışan ve var olma hakkımızı reddeden siyasi liderleri” ve “trans topluluğuna karşı düşmanlık beslemeye devam eden devasa bir platforma sahip olanları” kınamak için duyuruya eşlik eden küresel ilgiyi kullandı.

“Ellerinde kan var,” dedi. “İptal edilmiyorsun, insanlara zarar veriyorsun. Ben o insanlardan biriyim ve sizin saldırılarınız karşısında sessiz kalmayacağız.”

Page’in diğer savunuculuk çabalarının yanı sıra, Page ve arkadaşı Ian Daniel’in izleyicilerine dünyanın dört bir yanındaki LGBTİ+ kültürlerini göstermeye çalıştığı Viceland belgesel dizisi Gaycation’a da ev sahipliği yaptılar. Oyuncu ayrıca kısa süre önce, eski rol arkadaşı Daniel ile birlikte yönettikleri bir belgesel olan There’s Something in the Water ile ilk yönetmenlik denemesini yaptı. Mart ayında Netflix’te yayınlanan belgesel, marjinal çevre aktivistleriyle röportajlar içeriyor ve Kanada’daki çevresel ırkçılığı inceliyor.

Page’in açılma metni olumlu bir notla sona erdi ve oyuncu “bu dünyayı daha iyi hale getirmek için elimden gelen her şeyi yapma” sözü verdi. Page’in yalnızca bu yılki geçmiş performansına bakılırsa, şimdiden sözlerini yerine getirmeye başladı diyebiliriz. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 Paylaşımlar
Paylaş16
Tweetle
Paylaş
Pin