Erkek Amigolar Super Bowl’u Salladı!

 Erkek Amigolar Super Bowl’u Salladı!
Digiqole ad

Los Angeles Rams Super Bowl’u kazanmamış olabilir, fakat ponpon ekibi gönlümüzün şampiyonu oldu.

Quinton Peron ve Napolean Jinnies, geçtiğimiz Pazar gecesi oynanan maçta ponpon ekibinde yer aldı ve bir Super Bowl maçında bunu yapan ilk erkekler oldu.

TV başındaki bir çok kişi bu efsane anı bilinçli bir şekilde izlemediği için ana akım medyada olay olmadı fakat kucaklayıcılık adına önemli bir adım atıldı. İkili, Rams’in ponpon ekibine 2018’de katılmıştı

Peron ve Jinnies, Mercedes-Benz Stadium’da gerçekleşen maçta Rams’i en iyi şekilde destekledi fakat Patriots 13-3’lük skor ile gecenin galibi oldu. 

Ponpon takımında yer almalarına rağmen etek giymeyen ve ponpon kullanmayan ikili yine de koreografilere uyumlu bir şekilde eşlik etti. 

Maçın ardından LA Times’a konuşan Jinnies, dans ettiği dakikaları “heyecan dolu” olarak niteledi. 

Peron takım çalışması sayesinde tüm negatifliklerin üstesinden geldiklerini dile getirdi.

“Hedeflediğimiz ne var ise ulaşmayı başardık çünkü sırtımızı kime dayayacağımızı biliyorduk. Ailemiz, kızlar ve LA. Hepsi bizi destekledi.”

Peron takıma ilk katıldığında da bunları söylemişti:

“Erkeklerin de dans edebileceğini kanıtlamak istiyorum. Üniversiteden sonra yeni bir şeyler yapma şansımız neredeyse hiç olmuyor. 9-5 bir işe girip çürüyoruz. Fakat bu benim için uygun bir hayat değil.”

“Ben bir sanatçıyım, yaratıcıyım… Ve bunu başarabileceğime inanıyorum.”

Rams ponpon takım kaptanı Emily Leibert ise ABC’ye verdiği demeçte aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Çok iyi uyum sağladılar. Zekiler, çevikler, bu toplulukta yer almanın gerekliliklerine sahipler.”

“Enerji dolular ve dans ederlerken gözlerinizi alamıyorsunuz.”

NFL’de başta New Orleans Saints olmak üzere diğer takımların da erkek ponponları bulunuyor fakat Rams erkek ponponları ile Super Bowl’da oynayan ilk takım olma özelliğine sahip. 

Los Angeles Rams, 2014’te takıma aldığı gay yıldız Michael Sam düşünülünce NFL’in en yenilikçi takımlarından olabilir. Sam, NFL tarihinde gay olduğu bilinen ilk sporcu.

Rams 2017 yılında ise Venice Beach, Los Angeles’ta gerçekleşen Venice Pride etkinliğine sponsor olarak yine bir ilke imza atmıştı. Takım yöneticilerinden Molly Higgins, o günlerde şunları söylemişti:

“Venice Pride ile çalışmaktan ve LGBT topluluğunun yanında yer almaktan gurur duyuyoruz.”

“Kucaklayıcılık bizim organizasyonumuzda her zaman önemli bir yere sahip olmuştur ve farklılıklarımızı yüceltmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin