Troye Sivan: Gay Olduğumu Söylemeseydim Belki Daha Başarılı Olabilirdim

 Troye Sivan: Gay Olduğumu Söylemeseydim Belki Daha Başarılı Olabilirdim
Digiqole ad

Troye Sivan arkadaşı Chris Sweeney ile Will Young’un Homo Sapiens programına konuk oldu. Sivan, cinsel yönelimi nedeniyle başarısına ket vurulduğunu ima etti. 

“Harika bir menajer ekibim ve plak şirketim var. Böyle laflar etmekten her zaman nefret etmişimdir çünkü pop yıldızlarının başarısızlıklarını kendilerinden çok başkalarına bağlıyor oluşunu görmek hep canımı sıkmıştır.”

23 yaşındaki yıldız Pop Idol’u kazanarak büyük bir ün kazanmıştı.

“Bir yanım bazen gay olmasam ya da gay olduğumu belirtmesem daha “başarılı” olur muydum diye düşünmeden edemiyor.”

“Müzikte öyle bir zamandayız ki, kuir sanatçıların sayısı gün geçtikçe artıyor fakat kuir bir Taylor Swift, kuir bir Rihanna ya da kuir bir Beyonce görmüyoruz.”

“Henüz o noktada değiliz. Yine de bulunduğumuz yer oldukça heyecanlı ve daha çıkacak uzun bir merdiven var.”

“Belki de müziktendir bunu da düşünüyorum. Hip-hop şu an dünyayı kasıp kavuruyor ve benim tarzım hip-hop’a oldukça uzak. Fakat yine de merak etmeden duramıyorum, dünya şu an olmaya çalıştığım kişiye hazır mı?”

Sivan “Bloom” albümüyle Billboard 200’ün dördüncü sırasına oturmuştu. Yakın zamanlarda Lauv ile yaptığı “I’m So Tired…” da sanatçının rağbet gören parçaları arasında yer alıyor. 

Genç sanatçı geçtiğimiz sene Boy Erased için yapmış olduğu “Revelation” ile Altın Küre töreninde en iyi şarkı ödülünü kazanmıştı. 

2017 GLAAD Medya Ödülleri’nde Sivan Stephen F. Kolzak ödülünü alan en geç isim olmuştu. Sivan geçtiğimiz yaz NewNowNext’e verdiği röportajda da; “Kuir olmak havalı bir hale geldi.” demişti. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin