Erkek Arkadaşınızın Kıskançlık Sorunlarını Aşmak İçin 5 Adım

 Erkek Arkadaşınızın Kıskançlık Sorunlarını Aşmak İçin 5 Adım
Digiqole ad

 Diğer herhangi konuşmalarınız gibi, erkek arkadaşınızla kıskançlığı tartışırken anahtar, yargılama olmaksızın doğrudan bir şekilde onunla konuşmaktır. Bunu bu 5 adımı okurken aklınızda tutun.

1. Neyi kıskançlık olarak görüp görmediğini ona sorun

Kıskançlığı bir sorun olarak görüyorsa öncelikle kıskançlık olarak gördüğü davranışı ele alın. Ya da onun bunu “koruma” şekli olarak görüp görmediğini anlamaya çalışın. Eğer durumu kıskançlık olarak görmüyorsa dahi, size yardımcı olmak için bir 500 kelimelik yazıya daha ihtiyacımız var demektir. Bunu açıklığa kavuşturduktan sonra 2. adıma geçin.

2. Neden kıskandığını ona sorun

Kıskançlık analizi diye bir şeyin olmadığını söyleyebiliriz. Bu durumun sebebini keşfetmek önemlidir. Kıskançlık “saygısızlık?” mı ‘’korku’’dan mı kaynaklanıyor veya sadece güven duymamasından mı kaynaklanıyor? bunları öğrenmek en doğru adımdır.

3. Kıskançlığını nasıl belirtmesi gerektiğini ona söyleyin

Onun kıskançlığını saklamaya çalışmaması gerektiğini ve kıskançlığını bastırmaya çalışmamasını söyleyin. Eminim ki daha önce kıskançlığını bastırmayı denedi, ve açıkça, bu işe yaramadı. Yani şimdi ikinizin de bu kıskançlığı keşfetme zamanı geldi. Burada amaç, onun kıskançlığının sürekli olup olmadığını görmekte. O genellikle eski sevgililerinden beri kıskanç mı? veya çevre sorunları var mı? Birisi size dokunduğu zaman mı kıskanıyor? Veya çekici bir erkek yakınlarınızda olduğunda mı?

4. Ona daha az kıskanç hissetmesi için neler yapmanızdan hoşlanacağını sorun

Bu zor bir konuşma olabilir. O çok fazla talepte bulunabilir. O, sana eski sevgililerinle konuşmamanı, başka erkeklerle flört etmemeni, ya da başka bir erkeğe bakamayacağını söyleyebilir. Bu talepler çok fazla ise adil olup olmadığına birlikte karar verin. Bir anlaşmaya varmaya çalışın.

5. Sabırlı olun

Yeni bir ilişkinin başında çoğu zaman kıskançlık olur fakat zamanla azalıyor. Ama her zaman var olan ve karmaşaya sebep olan kıskançlıklar için bunun asıl sebebini bulmak için birlikte terapi almanız gerekebilir. Kısacası ya sabır.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

77 Paylaşımlar
Paylaş77
Tweetle
Paylaş
Pin