.  

Lady Gaga’dan Transfobik ve Homofobik Trump’a: Cehalet ile Besleniyor!

Lady Gaga, Trump’ın yaşadığı gerçekliği anlayamıyor ve son günlerde özellikle trans bireyleri ilgilendiren gelişmeler nedeniyle oldukça öfkeli. 

Ünlü isim, Trump yönetiminin cinsiyet kavramını “cinsel organa göre belirlenen biyolojik bir hal” olarak yeniden tanımlamayı düşünmesi sebebiyle ateş püskürdü. 

 

Gaga 2011’de yapmış olduğu “Böyle Doğdum” anlamını taşıyan “Born This Way” şarkısı ile LGBT’nin sembol isimlerinden biri haline gelmişti. Sanatçı, haberlerin sızmasının ardından pazartesi günü şarkısını ve düşüncelerini Twitter’da takipçileriyle paylaştı. 

 

“Hükümet başka bir evrende yaşıyor olabilir fakat toplum olarak gerçekliğimizi biliyoruz ve birbirimize destek olmalıyız. Sesimizi yükseltmeli ve onları eğitmeliyiz.”

Trump için “cehaletten beslenen bir liderlik örneği” ifadelerini kullanan Gaga, ekledi:

“Duyulmuyor, görülmüyor hissedebilirsiniz fakat gerçeklik bu değil.”

Gaga, cinsel kimliğin karmaşıklığını anlatan bir belgesel olan “Gender | The Space Between”i paylaşarak Donald Trump’ı etiketledi.

Trump yönetiminin cinsiyeti yeniden tanımlamak istemesi, Obama’nın LGBT için yaptıklarının tam tersi yönde bir niyete sahip. 

Yüzlerce insan tarafından Washington Square Park’ta protesto edilen tutum, Twitter’da ise “Silinmeyeceğiz” anlamına gelen “WontBeErased” etiketi ile büyük tepki görüyor. 

Gaga, bugüne dek Trump yönetimini ve Trump’ın kendisini farklı konularda eleştirmiş ve olumsuz düşüncelerini sesli dile getirmekten hiç bir zaman çekinmemişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.