Eşcinsel Aşk Hikayesi Sunset, Palm Spring Kısa Film Festivalini Büyüledi!

 Eşcinsel Aşk Hikayesi Sunset, Palm Spring Kısa Film Festivalini Büyüledi!
Digiqole ad

İkinci dünya savaşının yaklaşan fırtınasını konu alan eşcinsel temalı Sunset, geçtiğimiz hafta Uluslararası Palm Springs Kısa Film Festivali’nde ön gösterimini yaptı. Savaşa gitmekte olan asker Peter (Niccolo Walsh) ve drag-queen sevgilisi Arnie (Ryan Trout) etrafında dönen kısa film, Stonewall öncesi geleneksel anlatımını kullanıyor ve nadiren tasvir edilen New York’un eşcinsel tarihini gözler önüne seriyor.

Cinsel istismar, cinsiyet rolleri, ataerkil ve savaşın ilişkiler üzerinde etkisi temalarına değinen film, eski anlatım şekillerini modernize ediyor ve izleyiciye etkileyici, yer edici bir resim sunuyor.

Filmin yazarı ve yardımcı yönetmeni Gary S. Jaffe;

“2010’da hoşçakal diyemeyeceğim bir adamla vedalaşmamızı anlatmaya çalışıyordum.” dedi.

“Özellikle Gay New York ve Coming Out Under Fire kitaplarını okudum. Bu iki kitap benim hep keşfetmek istediğim bir zamana ışık tuttu. Eşcinsel bireylerin 2. Dünya Savaşı zamanında yapmak zorunda olduğu bir seçim vardı; ya gizli veya açık bir kimlikle savaşta savaşacaklardı, ya da askere alınmaktan korunup kişisel ve kariyer hayatlarını riske atacaklardı.”

Ryan Trout ve Niccolo Walsh, özellikle erkeklik ve kadınlık konusundaki toplumsal yönergelere meydan okuyan bir ilişkinin konu alındığı filmde kesinlikle parlıyorlar.

Eşcinsel aktörler, ”Ryan ve Niccolo ile Ateşli kraliçe Arnie’yi ilişkinin aktif bireyi olarak görüyoruz.” dedi.

“Savaşa gitmekte olan asker karakterin daha maskülen  olması gerekirken tam tersi olması bizim için çok önemliydi.”

Sunset , Palm Springs’de çok takdir toplayan bir ödüle layık görüldü ve sadece bu festivalin değil, yakın gelecekte diğer festivaller ve etkinliklerde bir numara olacağı öngörülüyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin