Eşcinsel Bir Erkek Down Sendromlu Olduğu İçin 20 Aile Tarafından Reddedilen Bebeği Evlat Edindi

 Eşcinsel Bir Erkek Down Sendromlu Olduğu İçin 20 Aile Tarafından Reddedilen Bebeği Evlat Edindi
Digiqole ad

Luca Trapenese, hep bir gün baba olmayı istiyordu. Ama İtalya’da yaşayan gay bir bekar erkek olduğu için evlat edinme kuralları onun için oldukça sıkıydı.

18-45 yaş arasındaki evli olan heteroseksüel çiftler evlat edinme konusunda ilk adaylar olsalar da, bekar olan reşit bireyler de belirli durumlar sağlandığı takdirde evlat edinme başvurusunda bulunabiliyorlar.

BBC’ye konuşan Luca:

“Bana sadece hastalığı, ağır engelleri veya davranışsal problemleri olan çocukları evlat edinebileceğimi söylediler. Ardından da Alba’yı getirdiler” dedi.

Sadece 30 günlük olan Alba, Down sendromlu olduğu için hem kendi biyolojik annesi hem de diğer 20 aile tarafından reddedilmişti.

Luca gençlik yıllarından beri engelli insanlarla gönüllü olarak ilgileniyordu ve ona Alba’yı getirdiklerinde tereddüt bile etmemiş. Bebek hakkında telefonu çaldıktan sonra hastaneye koşup hemen evlat edinme belgelerini imzalamış.

“Onu kollarımda tuttuğumda içim neşeyle dolmuştu. Saniyesinde onu kendi öz kızımmış gibi hissettim ve tam da o an baba olmaya hazır olduğumu fark ettim.” dedi

Eşcinsel ve bekar bir Katolik olan Luca, baba olmaya yönelik basmakalıp inanışlara meydan okuduğunu belirtti.

Alba şu anda 18 aylık ve büyümeye devam ediyor.

Bütün çocuklar gibi Alba da oyun oynamayı ve evin her yerinde dans etmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve babasıyla iş yerine gitmeye bayılıyor.

Bazen inatçı olsa da Alba’yla aşırı mutlu olduğunu ifade eden 41 yaşındaki baba, BBC’ye verdiği röportajda:

“Alba bana mutluluk duygusu aşılıyor ve kendimi tamamlanmış hissediyorum. Onun babası olmaktan gurur duyuyorum. Hayatımın geri kalanını bu çok sevdiğim çocukla geçireceğim ve beraber muhteşem şeyler yapacağız”.

Şanslıyız ki Luca, kızı Albayla olan hayatını Instagram’dan sık sık paylaşıyor. Bize de bu tatlı ikiliye bakmak düşüyor!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2K Paylaşımlar
Paylaş2K
Tweetle
Paylaş
Pin