Eşcinsel Çiftin 30 Yıllık Fotoğrafı Kanıtlıyor: ‘Eşcinsellik Bir Evre Değil!’

 Eşcinsel Çiftin 30 Yıllık Fotoğrafı Kanıtlıyor: ‘Eşcinsellik Bir Evre Değil!’
Digiqole ad
Genç ve yaşlı fark etmeksizin eşcinsel erkeklerin sıklıkla duyduğu yorum. Sizi onaylanmamış hissettiren, o kimlik mücadeleniz boşunaymış gibi hissettiren şey… 

Ve en kötüsü de böyle bir argümanı çürütmek için tek bir yolun olması, yaşamak… 

Ve bu biri 1993’te biri 2017’de çekilmiş iki fotoğraf çok güzel bir şekilde o saçma argümanı çürütüyor; Eşcinsel aşk da gerçek ve uzun sürebilir! 

Bu fotoğrafı süsleyen evli çiftimiz 25 yıl önce tanışmışlar. Gördüğünüz ilk fotoğraf ise 1993’de gerçekleşen Washington Onur Yürüyüşü’nden. Sağda gördüğünüz fotoğraf ise aynı yürüyüşün 2017 versiyonundan.

Bir Twitter kullanıcısının iki fotoğrafı yan yana koyup o sıklıkla duyduğumuz eşcinselliğin gelip geçici bir şey olduğunu iddia eden o “Sadece bir evre…” cümlesiyle paylaşmasıyla beraber, post bir anda viral oldu, ve gün boyu çoğu sosyal medya hesabında paylaşıldı! 

Orijinal paylaşım 150 bin kez retweetlendi ve 600 bin kez de beğenildi. 

Çiftin bir parçası Nick, PinkNews’e yaptığı açıklamadı fotoğrafın bu kadar olay olabileceğini hiç beklemediği söyledi. 

“Fotoğrafı sadece kendi facebook sayfamda paylaşmıştım. Daha sonrasında oradan alınmış, ve birisi Twitter’da, birisi Reddit ve Instagram’da fotoğrafımızı paylaşmış. Buradaki fikir 24 yılın ardından tekrardan onur yürüyüşüne katılabilmekteydi.” 

“Aynı fikrin başka bir perspektifi de var ki, üzücü ama 24 yılın ardından hala istenilen eşitliğe kavuşabilmiş değiliz.” 

Fotoğrafa gelen yorumlar ise Kurt ve Nick’i fazlasıyla etkilemiş.

Aktardıklarına göre ikisi de bazı yorumları okuduktan sonra göz yaşlarına hakim olamamışlar.

Nick, “Relationship Goals” yorumunun yapılmasına güldüklerini, “ne kadar yaşlanmışlar” yazanlara da “sen de yaşlanacaksın tatlım” yorumlarını yaptıklarını söylüyor. Ve ekliyor, “günümüzde medyada maalesef uzun yıllardır beraber olmuş eşcinsel çiftleri görmek fazlasıyla nadir; gençler şunu bilmeli ki o aradığınız kişiyi bulmak imkansız değil, ve ilişki de uzun sürebilen bir şey.” 

1993 onur yürüyüşünden de bahseden Nick, o zamanlar bu tarz etkinliklerin daha duygulu daha farklı olduğunu, daha yeni Reagan yıllarından çıktılarını; AIDS krizleriyle uğraştıkları zor zamanlar olduğunu söylüyor. 

Şimdilerde Obama yönetiminden çıkıp, eşcinsel evliliğin yasallaşması gibi konuları aşabildikleri güzel bir zamandan geçtiklerini, ama mevcut hükumetle de kazanılan hakları kaybetme korkusunun yaşanıldığı bir ortamda yaşadıklarının farkında olduklarını söylüyor.  

Ve kendisi tekrar ekliyor;

”Aradığınız kişiyi bulabilmek zor bir iş, ama bulduğunuzda o sevgiyi koruyun ve yüceltin.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin