Eşcinsel Çiftlere Tanınan ‘Sivil Ortaklık’ İlk Kez Bir Heteroseksüel Çifte Tanındı!

 Eşcinsel Çiftlere Tanınan ‘Sivil Ortaklık’ İlk Kez Bir Heteroseksüel Çifte Tanındı!
Digiqole ad

Sivil ortaklık, ilk defa 2004’te sadece aynı cinsiyetten çiftlere sunulan ayrı bir birliktelik şekli olarak tanıtıldı ve 2014’te evlilik eşitliği yasallaştıktan sonra da var olmaya devam etti. Ancak sivil ortaklık sadece eşcinsel çiftlere özgüydü.

Birleşik Krallık hükümeti, heteroseksüel çift Rebecca Steinfeld ve Charles Keidan’ın bu konuda Yüce Divan’a karşı dava kazanmasının ardından sivil ortaklığı tüm çiftlere açmak zorunda kaldı.

Bu hareket, 31 Aralık yılbaşı gecesinde heteroseksüel çiftlerin karı koca olmadan yasal olarak sivil ortak olabilmesine izin verdi. Steinfeld ve Keidan isimli çift, Kensington ve Chelsea Ofisi’nde kayıt törenine katılan ve sivil ortak olan ilk heteroseksüel çift oldu.

Sky News ile röportajında Steinfeld şunları söyledi: “Bugün, bir on yıl sona ererken hukukta sivil ortaklar olarak tanınıyoruz. Sivil ortaklık kurmak ilişkimizi daha modern bir şekilde biçimlendirme, eşitlik ve karşılıklı saygıya odaklanma arzumuzdan kaynaklandı.”

“Bu nedenle bugün bizim için oldukça eşsiz, özel ve kişisel. Sonunda birbirimize ve çocuklarımıza olan bağlılığımızı, sevgimizi teyit edebiliyoruz.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

34 Paylaşımlar
Paylaş34
Tweetle
Paylaş
Pin