fbpx   .  

Kanada Hükümetinin Araştırması, Nüfusun %91.8’inin LGBT’lerle Sorunu Olmadığını Buldu

Düzenlenen anket, LGBT’lerin günlük hayatta karşılaştığı zorlukları anlamak için yapıldı.

Kanada Privy Konseyi Ofisi (PCO) tarafından yaptırılan yeni bir anket, Kanada’da yaşayan LGBT’lerin karşılaştığı zorlukları anlamayı hedefledi. Kanada nüfusunun büyük bir çoğunluğunun LGBT’ler etrafında “rahat olduğu” tespit edildi.

Anket, yaz ortasında yapıldı ve Kanadalıların %91.8’inin, LGB komşusu ile rahat olduğunu, %87.6’sının da trans bir komşusuyla rahat olduğunu, geçinebildiğini buldu.

 

Anketteki sorular, insanlara bir LGBT komşusu, doktoru veya yöneticisi olsa, onlarla rahat olup olmayacağını sordu. Ancak rakamlar diğer konularda yüksek olmasına rağmen, LGBT doktor söz konusu olduğunda düşüş gösterdi.  Katılımcıların %88.2’si LGB, %79.9’u da trans bir doktor ile rahat olabileceğini söyledi.

LGBT grubu Egale Canada’nın genel müdürü Helen Kennedy, Global News’e şunları söyledi:

“Kanadalıların tutumunun değiştiğini ve daha kapsayıcı olduğunu görmek gerçekten çok iyi. Açıkçası gidecek çok yolumuz var ama gideceğimiz yol kesinlikle doğru yönde olacak.”

Bununla birlikte diğer LGBT aktivistlerine sorular hakkında danışılmadığından Kennedy, verilerin Kanada hükümeti tarafından nasıl kullanılabileceği konusunda endişeliydi.

Global News ile yaptığı bir telefon görüşmesinde, “Hükümet içinde, herhangi bir siyasi partiyle, LGBT meselelerini kucaklamanın nasıl siyasi risklere yol açacağını bilmek istiyorlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.