Sağ Kesimden İddia: Burger King’in Whopper’ı Erkekleri Kadına Dönüştürebilir!

 Sağ Kesimden İddia: Burger King’in Whopper’ı Erkekleri Kadına Dönüştürebilir!
Digiqole ad

Bitki temelli hamburger yemenin erkeklerin göğüslerini büyüteceğine, cinsel organlarının boyutunu azaltacağına ve cinsel karışıklıkla eşcinsellik yaratacağına inanıyorlar! Evet evet! yanlış okumadınız.

Aşırı sağcı medya hayranları, Burger King’in bitki temelli Impossible Whopper’ının erkeklerin göğüslerini büyütmeye neden olacak yeteri miktarda kadın hormonu olan östrojen içerdiğine dair yanlış ve biraz da transfobik söylentiler yayıyor.

Söylenti, Güney Dakota’dan James Stangle isimli veteriner tarafından yazılan ve Tri-State Livestock News’da yayınlanan makale nedeniyle başladı. Stangle, yazısında bitki temelli ete karşı çıktı ve şöyle yazdı: “Impossible Whopper’da normal bir Whopper’dan 18 milyon kat daha fazla östrojen bulunuyor.”

Impossible Burger, kısmen yüksek konsantrasyonda izoflavon içeren soya fasulyesinin protein bakımından zengin bir ürünü olan soyadan yapılıyor. The Washington Post’a göre izoflavonlar genel olarak fitoöstrojenler olarak bilinen, insanlardaki östrojen fonksiyonuna benzer ancak daha zayıf etkileri olan bir bileşik sınıfına ait.

New York Üniversitesi beslenme profesörü Marion Nestle, Asyalı erkek ve erkek çocuklarının yüzyıllardır fazla miktarlarda soya tükettiğini ancak bunun göğüslerinin büyümesine neden olmadığını söyledi.

Ancak bu, sağcı yayınların ve yorumcularının Stangle’ın yalanını tekrar etmesini engellemedi. National File ve MichaelSavage.com gibi muhafazakar haber kuruluşları, bu bilgiyi gerçekmiş gibi gösteren makaleleri yeniden yayınladı ve aşırı sağcı Twitter kullanıcıları transfobik yorumlarla bu yalanı destekledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

89 Paylaşımlar
Paylaş89
Tweetle
Paylaş
Pin